• Tootja: Balbiino
  • Jäätise nimi: Mustikalisandiga vanillijäätis mustikaglasuuris
  • Hind: 5.90kr
  • Maitse: 4
  • Pakend: 5
  • Kalorsus (100g): 225kCal
  • Koorejäätis

 

Milline kaunis pakend ning hõrk välimus! Selles kõiges on kokku juba midagi säärast, mis ajab isutama juba jäätiseleti ääres.
Üldine.
Jäätist avades ning sööma asudes avaldavad muljet justnimelt värvus ja paki peal kuulutet sisu. Mustikas ta tõepoolest kah on ja värvus – tumelilla – annab mustikamaitse kätte küll. Paki peal zonglöörib Yeti mustikatega ning neid on kasutatud ka kujunduses väga mõõdukalt. Süües sügavamale, ilmub pulga ümber mustikamaitseline täidis. Ma ei saa just väita, et see täidis oleks mu pahviks löönud, kuid midagi ebameeldivat samuti ei olnud. Kas on see minu eestlaslik lähenemine või lihtsalt neutraalselt hea maitse, aga mul oli hea tunne seda jäätist süüa – ilma extra elamuseta hea tunne. Mis kõige parem – jäätise pulk. See paisutatud otstega ja piisavalt lai, et kenasti keele alla jääda.

 

Jäätisekunn  
Jäätisekunn  

 

Limpsides puhtaks jäätise pulka jõudsin mõttele – kui oluline on pulgajäätise juures pulk. Näiteks Väikese Tom’i jäätise pulk on tunduvalt kitsam – n.ö. vanakoolikas ja lisaks oma kitsale olemusele mõjub nõukogude aegne jäätiseelamus endisel mu refleksidele: ma kardan pindu saada keelde. Siin on kõik korras! Rahu! Hea pulk ja hea täidis ja hea jäätis.
Jäätis.
Valge, magus, piimamaitsega ja veel midagi…. Mis see veel midagi on, ma ei oskagi täpsustada, aga justkui oleks olnud jogurtijäätis. Olen nõus – võin eksida. Midagi selles jäätises oli, mis meenutas mulle jogurtit.
Glasuur.
Lillakas glasuur sulab suus – kui seda natuke suus soojendada. Tekkis mõte, et millal see glasuur juba järele annab ja suus soojeneb ning mu keelele valgub, kuid oodatud effekt jäi tulemata. Jäätis lõppes enne otsa, kui glasuur sulas.  Tegemist ei olnud maailma kõige raskemini sulava glasuuriga, ta paikneb sulavuse skaalal kusagile sinna keskele. Kohati muutus glasuur nätskeks ning kleepus hammaste külge.

 

jaatisekunni-arvamusKOKKUVÕTE

Tegu on hea jäätisega! Olgu glasuur natuke liiga tahke, siiski on tegu hea ning hõrgu maiusega!

 

2 replies on “Yeti Blueberry jäätis

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.