Unileveri Magnum White vaniljejäätis valge šokolaadiga

Tere jälle minu blogi. Midagi sarnast võiks siia kirjutada – aga see ei huvita kedagi, et ma mõnda aega siia midagi ei kirjutanud :). Asun kohe asja kallale. Hiljaaegu sattus minu kätte Magnumi 440 ml tops jäätist. Väidetavalt uudse lähenemisega.

Esimene asi, mis topsi peal silma torkab on üleskutse pigistada jäätisetopsi. Ma usun et vähemalt mõned teist on seda võimalust juba testinud poes. Mina testisin. Ei juhtunud midagi ja mingit kraginat ei tulnud. Sellegipoolest – säärast üleskutset ei leia just iga jäätisetopsi pealt.

Teine oluline seik on jäätisetopsi hea väljanägemine. Kui varasemalt on Unileveri jäätiste kujundused kõik enam vähem ühte Ida-Euroopa suunda kiskunud, siis nüüd korraga on kujundus väga noobel. Ei mingit ülepakutust ega maskuliinset läikimist.

Kui pakend avada, siis on kaane alla kirjutatud ka väike juhend, kuidas jäätist süüa. 10 minutit tuleb jäätisetopsi avatult hoida ja alles siis saab sööma asuda. Väga tore, proovime järgi. Tegelikult on see väga kasulik õpetus, sest enamik jäätisesõpru pistab jäätise peale avamist kohe nahka. Mina kaa muide. Vahel. Aga vahel ka mitte. Igatahes on ootamisega alati väga raske. Kaunilt ja selgelt kujundatud juhend kaane all on igati kasulik. Lisaks peaks siis toimuma määdžik! See on ju jäätise peamine lubadus.

Nii – 10 minutit sai täis. Lusikas kätte ja jääd purustama. See ei ole muidugi jää, vaid valge šokolaadi kiht. Lusikas murrab kui jäälõhkuja Tallinna lahes. Väga lahe! Tõepoolest – see kragisev valge šokolaadikihi murdumise hääl võtab jalust nõrgaks. Mingi asi on Unileveril igasuguste kragisemiste ja krabisemistega -nad tõid ju tema esimesena Eestis turule ilutulestikuga jäätise, mida süües toimus suus tulevärk.

Proovin jäätisetopsi veelkord pigistada ja tõesti – ta kragiseb. Nagu midagi murduks. Kas ma lõhkusin nüüd jäätise ära? Ei ei lõhkunud – see on eriline ekstrakiht valget šokolaadi, mis ümbritseb jäätist ja muljudes teeb mõnusat häält.

Mainimata jäi üks seik: kuna jäätist süües vaatad ju ikka filmi, siis on kaane alusel kattel ka spetsiaalne kood ja veebiaadress, kus saab Google Play poes filmi 50% odavamalt laenutada. Väga popp lahendus Unileveri poolt. Muidugist mõista ei saa “teie riigis” seda koodi lunastada, aga ikkagi väga nutikas lüke. Ma siiski ju läksin Google Play filmipoodi ja proovisin järele. Okei – see 4€ mind ei tapa, ega tee vaeseks, aga seekord jäi film laenutamata.

Jäätis on suurepärane. Valge šokolaadiga ei ole koonerdatud ja jäätisemass ise on kah üsna noobel. Varasemalt olnud Unileveri jäätistega ikka see seik, et nad kipuvad olema “libeda” moega, ehk siis taimerasvase struktuuriga. Seekord ma ei suutnudki aru saada, kas tegu on siis taimerasva jäätisega või mitte. Äkki keegi muljetab – kuidas tundus?

Magnumi uudne topsijäätis on sedasorti magustoit, mida ei ole mõtet topsist välja tõsta. Lasin kodus jäätise ringi käima ja igaüks koukis lusikaga nii kuidas jaksas. Väike nõuanne: kui on suurem pere, siis tuleb mitu topsi osta, sest vähemalt minu peres armu ei antud.

Jäätise sees on lisaks paksule valge šokolaadi kaanele ka valge šokolaadi tükid. Need ei ole lihtsalt tükid, vaid nagu sula šokolaad, mis on külma jäätise sisse valatud ja siis ära külmunud. Valge šokolaad sulas suus ja sobis väga hästi jäätise maitsega kokku.

jaatisekunni-arvamusKOKKUVÕTE

Kindlasti soovitan! Huvitav ja parajalt magus jäätis. Nagu pulgajäätis, ainult et topsi sees. Selles jäätises on eriliselt krabisev tehniline lahendus ühtlasi ka väga maitsev.

3 replies on “Unileveri Magnum White vaniljejäätis valge šokolaadiga

 • Morgie

  Tere!
  Tundub huvitav jäätis. Kas oled ise ka vahel jäätist valmistanud?
  Kuulsin sinu blogist teiste blogijate käest ja pole veel sellest peatükist kaugemale jõudnud.

  Reply
  • Uku

   Tere,
   jah, muidugi olen. Isetehtud jäätis on minumeelest täiesti klass omaette. Valge šokolaadiga jäätis Unileverilt on tegelikult kah hea, olen seda mitmel korral valinud ja pole pettunud.

   Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.