Nestle Mascarpone juustu ja muude hõrgutistega

  • Tootja: Nestle
  • Jäätise nimi: Nestle Mascarpone juustu ja mahlajää metsamarjapüree metsamarja tükkidega metsamarja kotkeilis
  • Hind: 5.11
  • Maitse: 6
  • Pakend: 1
  • Kalorsus (100g): 109kCal
  • Piimajäätis

 

Mu silmad valutavad, hinges on kahtlus ja kõhus on rahulolu heast jäätisekogemusest. Niimoodi saaksin kirjeldada kogemusi, mis tekkisid minul peale jäätise söömist ja pakendi uurimist. Taaskord tunnen selgelt seda, et Eesti on lihtsalt üks külakene suures Ida-Euroopa kogukonnas. Kellegile midagi eraldi selgitama ei hakata. Kui tahad siis söö, kui ei meeldi – ära söö. Antud jäätise bränd tundub olevat nagu suur jäine sein – lammuta palju tahad, jagu ikka ei saa.

 

Jäätisekunn  
Jäätisekunn  

 

Kena. Rääkisin oma suu puhtaks. Eesti jäätiselettide tragöödia on selles, et kodumaised tootjad ei too turule kompleksseid ja rikkalikke maitseid. Enamus jäätised, mida pakutakse on konservatiivsed ja seda asjaolu kasutavad ära mõned väljamaised tootjad, kes saavad tunnustust tänu siinsete jäätiselettide monogaamsele koostisele. Ma ei oska ka arvata, kuidas läheb Nestle jäätistel Eestis.

Nagu ülipikast, [tooltip text=”Nestle Mascarpone juustu ja mahlajää metsamarjapüree metsamarja tükkidega metsamarja kotkeilis”]eeposetaolisest[/tooltip] nimest välja võib lugeda on komponendid kõik äärmiselt maitsvad. Tõesti – siin on olemas nii metsamarja tükid, kui moos kui ka mascarpone. Jäätis on ülihästi balansseeritud ja kannab kõik komponendid kenasti välja. Kõik maitsed ja tükid on eraldi tunnetatavad ning kõige selle juures ei ole jäätis mitte liiga hapu ega ka liiga magus. Võiks arvata, et mascarponega tehtud jäätis on ülirammus, aga see ei vasta tõele.

 

109 kcal – täiesti normaalne kalorsus piimajäätise kohta. Pakendil oli küll kirjas, et tegemist on kooritud piimaga, aga… see vist ongi ju tavaline piim. Või mitte? Ma ei tea. Andestage, luban teha edaspidi kodutöö ära.

 

Eraldi tuleb ära märkida need tükid jäätise sees. Küsite, et mis tükid need seal on? Teate – ma ei oskagi ütelda täpselt. Nagu mingid marjaseemned. Hamba all läksid katki aga väga eheda tunde jätsid. Kas oli tegu looduslike tükkide või ehtsate marjaseemne tükkidega – ei oskagi arvata. Nagu ka pildilt näha, on osa jäätist lisaks moosijoale ka roosa. See oli väga mõnus ja hapu osa üldiselt magusas jäätisekoostises.

Jäätise serveering on imekena – kaks moosisegust tippu pakendi avamisel. Selles osas ei ole ta Eesti jäätistest parem, kuna ka meie tootjatel on sarnased pakendid ja moosikeerused tipud olemas.

 

jaatisekunni-arvamusKOKKUVÕTE

Tore, et magusad muinasjutud tungivad Eesti jäätiselettidesse ja kahju see kõik peab olema rüütatud Poolakeelsesse ümbrisesse. Soovitan seda jäätist eriti hõrgutava magustoiduna või siis mõne hea magusroa komponendiks.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.