Nestle Manhattan apelsini juustukoogi jäätis

 • Tootja: Nestle
 • Jäätise nimi: Nestle Icedream apelsini-juustukoogi jäätis
 • Hind: 5,6
 • Maitse: 3
 • Pakend: 4
 • Kalorsus (100g): 225kCal
 • Taimerasvajäätis

 

Tundub, et tegemist on väljamaal palju kuulsama jäätisemargiga, kui Eestis. Leidsin konkreetselt selle sarja kohta ka reklaami:

Nagu reklaamist näha, on sellel sarjal veel palju Nestle Icedream Manhattanil maitseid, siin peatume apelsini-juustukoogi maitsel.

Kõigepealt – jäätise nimi ja väljanägemine annab märku sellest, et tegu ei ole Eesti jäätisega. Manhattan on kõlav kohanimi ja apelsin väga harv maitse jäätiste sees. Avanud kaane, vaatab vastu kena spiraal, mis koosneb kollakatest ja valgetest siiludest. Olen täheldanud, et eriti väljamaa jäätiste juures peetakse ülioluliseks pakendi avamise momenti. See hetk peab olem ülev ja pidulik. Isegi siis, kui mulle konkreetne jäätis väga ei meeldi, jääb mulle meelde, et pakendi avamise hetke täitis harras imetlus.

 

Jäätisekunn  
Jäätisekunn  

 

Jäätise maitse meenutas esiotsa Kooli jäätist. Apelsiini kooslus jäätise sees tundus kummaline. Samuti nimes lubatud juustukoogi maitset ei olnud sellisel määral tunda, et oleks tasakaalustanud apelsini magushapu maitse. Imelik tundus ka lahja kooslus. Ei mingit piima ega koort. Kirbukrija lugemisel selgus, et see on peamiselt taimse rasva peale tehtud jäätis. Ka minu kaassööjatele see maitse eriti ei istunud. Ilmselt on tegu sellega, et võõramaised iseloomud jäätise sees nõuavad harjumist. Samuti pean siiski nentima, et Eesti peamine jäätisesort on siiski rammus koorejäätis või siis mingi jogurtijäätis. Põhjus on ilmselt külmades ilmades. Mahlajäätis läheb alati kaubaks lämbe ja kuuma ilmaga, kus jäätisel on ka värskendav roll.

Väikese vahemärkusena: ainus lähim viide sellise jäätise kohta leidus poolakeelselt saidilt. Pakendi uurimisel selgus, et ka seal on poolakeelsed ja targad sõnad peal. Seega on mul tunne, et Nestle ajab oma eesti asja läbi Poola.

 

jaatisekunni-arvamusKOKKUVÕTE

Kokkuvõttes kaunis pakend ja ilus pilt avamisel, maitse sobib ilmselt rohkem sooja suvesse. Soovitan seda jäätist siis kui lähete kuumal kuvadpäeval kambaga piknikule.

 

4 replies on “Nestle Manhattan apelsini juustukoogi jäätis

 • Merit

  Ma ei olnud selist jäätist kunagi poes näinud, enne kui selle Su blogist leidsin. Olen seda erinevatst poodidest otsinud ja ennäe imestust, kui leidsin selle hoopistükkis Vastseliina väikesest Konsumist. Ja veel soodushinnaga.

  Mulle väga meeldis. Ma olen suur sidruni- ja apelsinijäätise fänn (mulle ldse maitsevad hapukamad jäätised, no mõned rummi-kohvi-maitselised ka). Minu arust oli tegemist väga maitsva jäätisega – paraja hapukusega ja millegagi üle pakutud ei olnud. Ma paneks 6-st pallist 5.

  Reply
 • Uku

  Jaa – täiesti nõus, et hapu maitse jäätise sees on keeruline saavutada, et liiale ei läheks ja et liiga vähe ei oleks! Tore, et Sul on nii kindel maitse jäätiste suhtes 🙂

  Reply
 • Merit

  No eks ma ikka vahel eksprimenteerin ka teist liiki jäätistega, aga tavalist vanilje võishokolaadijäätist ma ikka naljalt eiosa. Lapsena maitses mulle väga karamelli jäätis, aga ilmselt olen ma sellest isu täis söönud.

  Reply
 • Jaanika

  Mul oli niisugune lugu, et vaatasin ja vaatasin seda uhket jäätist, kõhna rahakott valas verepisaraid. Ostsin ära. Ja pettusin nii väga:( Üldse polnud koorene ja juustukoogist polnud haisugi, ainult sorbetine apelsin. No veidrad asjad need maitsed ikka, nii erinevad.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.