Mövenpick Strawberry Cream

 • Tootja: Mövenpick
 • Jäätise nimi: Strawberry Cream. Maasikajäätis maasikatükikestega, täispiimašokolaaditükikesed, koorejäätis, maasikakaste ja kuivatatud maasikatükikesed.
 • Hind: 6.00
 • Maitse: 4
 • Pakend: 5
 • Kalorsus (100g): 186kCal
 • Koorejäätis

 

Juba ö tähe kasutamine jäätiseseeria nimes viitab millegile väga norrapärasele. Tegelikult on tegemist Saksamaal, Nestle tehases toodetud jäätisega. Kuigi jäätise nime sees on suurelt Cream, on siin selles karbis koort väga vähe: 1%. Sellegipoolest on väidetakse selgitavas kirjas, et tegemist on koorejäätisega. Kas seda nüüd kohe pettuseks lugeda – ma ei teagi, aga Eesti inimesele on selline nimedega trikitamine ikka veel võõras.

Pakend

 

Jäätisekunn  
Jäätisekunn  
Jäätisekunn  

 
Kena karp ja kena kujundus. Karbi plastikkaane all on veel omakorda kile ja siis alles kaunis garneering, kus ilutsevad maasikatükid ja spiraaljad valge ja roosa jäätise siilud. Mõtlesin omaette ühe mõtte: kui seesama jäätis oleks olnud papist pakendis ja tellise kujul, siis 6 eurost hinda oleks talle ikka raske panna olnud. Siin omakorda jälle mõttekene Eesti jäätisetootjatele: rohkem garneeringut ja mängu, saate kõrgema hinna ja rikkama ostja. Kui palju nüüd Eesti siis seda rikast ostjat on, ma ei tea, aga koorejäätise pähe ta piima/taimerasva jäätist küll ei ostaks.

Jäätis

 

Korra lõi mõte pähe, et tegemist on justkui sorbeega. Euroopalikus jäätisekultuuris ongi jäätis ja sorbee väga lähestikused nähtused, seega on arusaadav, miks seda konkreetset toodet koorejäätiseks nimetatakse: ta on ju sorbeest palju rammusam.

 

Väga sümpaatne serveering ja mõnusad maasikatükid. Muideks siin jäätise sees on nii maasikamassi kui ka kuivatatud maasikatükke ja tegemist on puhta maasikajäätisega. Mitte maasikamoosijäätisega. Värske maasika maitse on tugevasti tunda ja maasikaseemned on hamba all tunda. Šokolaad on teine element, mis hamba all tunda annab. Jäätise sees on ilmselt tumeda šokolaadi tükid. Minumeelest on alati sedasi, et šokolaad tahab saada soojemat keskkonda, et tema maitse esile tõuseks. Jäätise külmas keskkonas saab šokolaadist küünlavaha-taoline ollus, mida tuleks kaks minutit suus hoida, enne kui midagi välja annab. Jäätise struktuur on hoolimata koorejäätise väitest üsna taimerasvajäätise sarnane. Mitte liialt vahustatuna, jääb sulamisel järgi siiski tattjas ollus. Koorejäätis ta igatahes ei ole aga üsna maitsev maasikamagustoit küll. Kalorsus: 186 kCal / 100g näitab, et tegu on lahjema kraamiga.
Jäätise ei ole ei liialt magus ega ka ülemäära hapu. Väga hästi tasakaalustatud maitsekooslus on meeldiv tõsisasi selle jäätise puhul.

 

jaatisekunni-arvamusKOKKUVÕTE

Meeldiv ja pistu võõrapärane jäätis. Mõnusad maasikatükid, arusaamatud šokolaaditükid ja kokkumaitse väga hea. Koorejäätis ta küll ei ole aga maitsmist väärib igal juhul. Soovitan!

 

3 replies on “Mövenpick Strawberry Cream

 • mairi

  Mulle enamasti maasikajäätised ei meeldi, kuna on liiga magusad, tehislikud ja maasikamoosi lisandiga. See jäätis oli värske ja suviselt kerge. Korvi paneku tõuke andiski just see, et kujunduselt jäi mulje, et on tegemist tõelise suvejäätisega.

  See, et see roosa viirg meenutas natuke sorbetti, oli minumeelest plussiks. Suvel ma eelistangi pigem mitte väga kooreseid jäätiseid.

  Tõeliselt hea suvejäätis!

  Reply
 • Merit

  Tead, Uku, enamasti olen ma Su kommentaaridega igati nõus, aga see jäätis ei avaldanud küll muljet. Ma olen muidugi nõus, et tegu ei olnud tavalise hirm-magusa tehisliku mekiga masikajäätisega. Aga minu jaoks liiga värsket pool-sorbeti maitset ei jätnud. Just värskust ja hapukust jäigi minu jaosk tsipa puudu.

  Jäätisel poleks muidu vigagi olnud,aga need shokolaaditükid seal sees täiesti segasid. Mitte niivõrd isegi maitselt (sest kui palju sa ikka külmunud shokolaadi maitset tunned), aga just mõnusa kreemise konsistentsi rikkus see ära. No kõige hullem ei olnud see jäätis, aga muljet ka sugugi ei avaldanud. Kui siis eeskätt ilus siiru-viiruline välimus.

  Reply
 • Uku

  Täitsa nõus: šokolaaditükid jäätise sees ei ole eriti head. Halvemal juhul meenutavad nad isegi plastiliini. Vahel need laastud on isegi head, kui suudavad end keele peal ära sulatada, aga üldiselt ei sobi nad eriti. Mul on selline tunne, et šokolaaditükkide jäätise sisse panemine on mingi eriline maitseeelistus. Mina lihtsalt ei kuulu nende inimeste hulka, kes armastavad jäätise sees šokolaaditükke.

  Tänud, et avaldasid oma arvamust. Ma peaks seda jäätist vist uuesti maitsema sellest Sinuseisukohast võttes 🙂

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.