Hello Kitty Vanilla and Strawberry

 • Tootja:Nestle
 • Jäätise nimi: Vanillimaitseline jäätis ja šokolaadiga kaetud maasikajäätis maisihelvestega.
 • Hind: olen unustanud
 • Maitse: 3
 • Pakend: 6
 • Kalorsus (100g): 220kCal
 • Koorejäätis

 

Hello Kitty jäätises oli rohkem Hello Kitty’t kui Laulu- ja Tantsupeo jäätises Laulu ja Tantsupidu. Üleni roosa, valgete laikudega (või siis valge ja roosade laikudega) jäätis oli täpselt see, mida ma ootasin. Avanud jäätisepakentdi kaane, vaatasid vastu kenad roosad südamekesed. Hamba all krõmpsusid ja pakendilt lugedes selgus, et tegu on maisihelvestega.

 

Jäätisekunn  
Jäätisekunn  
Jäätisekunn  

 

Selline roosa pakend ja Hello Kitty nägu seal peal – usun, et kõik Hello Kitty fännid on seda juba ostnud. Ilmselt ongi tegu spetsiaalselt brändi kummardajatele tehtud saarekesega jäätiste maailma. Siinkohal saab küsida, et kui täiuslikult on Hello Kitty bränd jäätise sisse pandud: minumeelest üsna täiuslikult.

 

Väga olulisel kohal selle jäätise juures on serveering. Kõik need südamekesed ja roosa värv… Muideks – kas teate, et roosa värv Hello Kitty jäätise sees ei ole midagi muud kui peedipunane!

 

Jõuamegi jäätise konsistentsi ja maitse juurde. Kohe tuleb ka hoiatada lugeiad selle eest, et mina ei ole Hello Kitty fän. Maitse oli tehislik ja kohati tundus pisut jahune. See ei ole midagi väga häirivat ega midagi sellist, mistõttu jäätis söömata tasuks jätta.Hello Kitty kohta saan ma vaid sedasama väita: tegemist on “sünteetilise” ja hästi üheülbalise brändiga. Seega jäätise pisut tehislik maitse sobis selle brändi juurde väga kenasti. Glasuuriga kaetud südamekesed sobisid kenasti meie roosasse maailma. Jäätis tundus olevat üsnagi vahustatud ja õhuline. Veekristalle tunda ei olnud.
 
Kui rääkida jäätise koostisainetes, siis sildil ühtegi e-ainet küll mainitud ei ole. Võib olla ongi see lahenduseks, kuidas tulevikus saab lahti e-ainetest: nad lihtsalt kirjutatakse pakendile teiste sõnadega. Võtame kasvõi  sellesama peedipunase.

 

jaatisekunni-arvamusKOKKUVÕTE

Soovitan seda jäätist kõikidele Hello Kitty fännidele. Minumeelest hästi õnnestunud jäätise formaati valatud brändilaiendus. Nende jaoks, kes brändi maagiast aru ei ole saanud, on tegemist tavalise jäätisega. Ei midagi erilist ega ka katastrofaalselt halba.

 

7 replies on “Hello Kitty Vanilla and Strawberry

 • Peep

  Tere,

  e-ainete kohalt sa eksid, sest antud toode sisaldab väga suurel hulgal erinevaid e-aineid. Näiteks kasvõi guarkumm, sojaletsitiin, kantserogeenne karrageen jne. Antud juhul need pole märgitud numbritega vaid sõnadega. Ikka selleks, et Sind, mind ja teisi tarbijaid lollitada.
  Saan aru, et siin blogis maitsed erinevaid jäätiseid. Kui kunagi trehvad jäätisele, mis ei sisalda E407 ehk karrageeni, siis võiksid teada anda. Olen väga kaua sellist jäätist otsinud. Kui tekib küsimus, et mis see karrageen on siis loe Angelika Erini raamatut “Saladuslikud e-ained igapäevatoidus”.

  Parimat.

  Reply
 • Uku

  Teistele lugejatele teadmiseks, et salapärane E407, ehk karrageen on Euroopa Liidu maades keelatud, kuna tekitab rida vaevusi.
  Siin on natuke juttu: http://www.okoviis.ee/index.php?est/huvitavat/k/sona/397.

  Karrageenivabasi jäätiseid peaks teoreetiliselt leidma vanemates Euroopa Liidu maades. Ma ei ole sellele varem tähelepanu pööranud, aga nüüd püüan ära märkida.

  Sinule, Peep, kostan ma seda, et me kõik sureme kunagi ära. Ei ole võimalik siin halbade asjade maailmas ellu jääda. Kõige suurem kahjutekitaja inimese organismile on vale mõtlemine. Kui tekib küsimus, et mis see selline on, siis võid alustuseks vaadata filmi “What the bleep we know”. http://www.whatthebleep.com/

  Reply
 • Peep

  Jah, selles on Sul õigus, et mõttemaailm mõjutab väga tugevasti tervist ja üldse elu. Sesuhtes, et need kes mõtlevad negatiivselt, tõmbavad enda ligi negatiivseid emotsioone, sündmusi, haigusi jne. Positiivselt mõtlejatega on siis vastupidi.

  Ellu jäämisest nii palju, et kuigi me tõesti üks päev lähme, siis parem olgu see päev hiljem kui varem.
  Ja see e-ainete teema on kindldasti väga mitme otsaga. Mõtlen just, et kuidas need kellelegi mõjuvad. Kuna inimesed on nii erinevad, siis on ka mõjud väga erinevad. Mõned saavad näiteks lööbe/punetuse, kui söövad koorimata välismaa puuvilju, enamus jällegi ei saa. Kellele mõjub rohkem, kellele vähem. Nagu nt suitsetamise/joomisega. Mõned joovad ja suitsetavad terve elu, teised elavad tervete eluviiside järgi aga surevad varem. Eeldan, et asi on geenides.

  Filmi “What the bleep we know” vist ei ole näinud, olemas on ta mul kindlasti, kusagil. Panen järjekorda. Eeldan, et see kuulub võibolla samasse kategooriasse filmiga “The Secret”, mis räägib mõttemaailma võimust.

  Kuna teengi hetkel ülikoolis väikest ettekannet e-ainete kohta, siis võin karrageeni kohta ühe jupi paste-da :”E407 ehk karrageeni on kahte liiki. Töötlemata ja töödeldud. Töötlemata karrageen ei ole väidetavalt ohtlik, ohtlikuks peetakse töödeldud varianti, mille kantserogeenne mõju on tõestatud loomkatsetel. Lisaks võib töötlemata karrageen põhjustada soolestikuvaevusi ja koliiti ning ei ole soovitatav lastele. Paraku ei märgita pakendile kumma karrageeniga tegu on, seega ainult tootja teab, kumba ta kasutab. Karrageen on väga laialt kasutusel jäätistes ja toorjuustudes.”

  Reply
 • Uku

  Tänud jagamast, pööran edaspidi rõhku karrageeni sisalduse olemasolust või siis mitteolemasolust jäätise sees. Ma plaanin juba pikemat aega uuendada selle päeviku kujundust ja ka struktuuri ning ilmselt on vältimatu e-ainete alamlehe loomine. Lisaks karrageenile mõjutavad inimesi veel laktoos ja kindlasti veel mingid ained. Kutsun üles kõiki lugejaid veel ära märkima neile kahjulike aineid, mis jäätise sees leiduvad.
  Ma ei jäta ka jäätisetootjaid mainimata, kuna jäätis on kui konstruktor: igal lisandil on omad funktsioonid, mis aitavad jäätise püsida vormis ja kaubandusliku välimusega. Kui meie lettidele tuleks homsest müüki jäätis, mis oleks karrageenivaba, kuid 10% kallim tavajäätisest, siis fantaseerime ühe selleteemalise küsitluse ja olen kindel, et 70% vastanutest peab oluliseks karrageeni puudumist jäätises. Sama inimene käitub leti taga üldiset risti vastupidi oma küsitluses väljendatud seisukohale. Ma pean tunnistama, et ei tea, mis funktsiooni täidab karrageen jäätise sees (kas see mitte ei olnud värvaine), küll aga aiman, et see karrageenivaba jäätis ei leiaks oma kõrgema hinna tõttu eriti suurt ostjaskonda. Sellel põhjusel on meie jäätised täna just sellised, nagu on.
  Me saame teha ainult seda, et rääkida erinevate ainete mõjust inimese organismile. Need, kellel on mainitud vaevused saavad ise uurides jälile oma hädade põhjustele.

  Reply
 • Merit

  Ma ostsin ka Hello Kitty jäätist 7-aastasele Kitty fännile. Minu arust oli teemist pigem mitte liiga maitsva jäätisega, aga tirtsu arvates oli see ikka super hea – roosa ja 100% Kitty. Mis brändi müüki puudutab, siis kogu kujundus alates pakendist kuni jäätise endani välja (sh roosad südamed) oli tõesti viimase peal ja ilmselt ükski Hello Kitty fänn pettuma ei pea. Jäätise hinda arvestades võiks siiski maitse ka kujundusele järele tulla. No halb ei olnud, aga mingit naudingut ka väga ei pakkunud.

  Reply
 • Uku

  Oi 7 aastasele noorele neiule (oli ikka neiu?) on selline kassiga jäätis täpselt õige. Selle jäätisega on säärane lugu, et ostad juba ainuüksi sellepärast, et proovida, kuidas Hello Kitty maitseb.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.