Carte d’Or Malaga rummi ja rummirosina jäätis.

 • Tootja: Unilever
 • Jäätise nimi: Koore ja maasikamaitseline jäätis Big Milk Fruit
 • Hind:4,29€ (Säästukaardiga 2,99€)
 • Maitse: 5
 • Pakend: 4
 • Kalorsus (100g): 190kCal
 • Taimerasvajäätiss

 

Uhke karp ja uhke nimi. Jäätiseletis paistab silma võõrapärase kujundusega. Topeltsüdame märk on tuttav telereklaamidest. Hakkasingi juba mõtlema, et miks seda reklaami näidatakse kui jäätist ennast kusagil saada ei ole .
 
http://www.youtube.com/watch?v=7ao6ukDab_0
 
Siin on selle jäätise kohta natuke pikemalt juttu, poola keeles 🙂

 

Jäätisekunn  
Jäätisekunn  
Jäätisekunn  

 

Pakend

900 ml ovaalne, kuldse servaga vann paistab osaliselt läbi. Sarnaselt Ben&Jerry’s jäätistele on ka temal kaane all, jäätise peal omakorda kile. Ma ei teagi, kas see on kuidagi seotud mõne gaasilise keskkonnaga, mis jäätise säilitamiseks kile alla luuakse või lihstalt hügieenikaalutlustel. Pakendi kujundus on sedatüüpi, kus illustratsiooni abil püütakse tõepäraselt võimalikult palju komponente ära näidata. Kile all on kenakesed tipud ja kõrgendikud, garneeringuga on siiski vaeva nähtud. Vastu vaatavad suured rosinad kummaliselt kreemjas jäätis pruunikate jugadega.

Jäätis

Ma ei oska selle suhteliselt tugeva maitsekoosluse seast eraldada malaga veini maitset. Põhikomponendid on siiski rumm ja rummirosinad. Struktuurilt meenutab pigem korralikku koorejäätist, kuigi päriselt seda ta ei ole. Omajagu tooni annavad rummirosina tükid ja rummisegune, pruun  jäätiseosa. Muidugi on see ka üsna magus jäätis. Hoolimata pisut harjumatust maitsekooslusest, on kõik kenasti paigas ja tasakaalus. Pakendi peal toodud kahe kulbitäie jäätise kalorsus on 130 kCal ja mul on tunne, et kaks kulbitäit ongi õige kogus seda jäätist süüa. Siia tuleb siiski täpsustada, et 100g jäätise kalorsus on 190 kCal. Tekkis ka küsimus, mis asi on malaga? Tegemist on Hispaanias, Malaga piirkonnast tehtava magusa veiniga. Malaga sõna on selle jäätise puhul kõvasti suurema kõlaga, kui et maitsena jäätise sees.

 

jaatisekunni-arvamusKOKKUVÕTE

Korralik magustoidujäätis. Jäätisegurmaanidele kohustuslik! Tugeva maitse ja kena struktuuriga. Esimene vannikene sai nii kiiresti otsa, et ootan juba järgmist samasugust, et saaks sellest maitsest õigesti aru. Head inimesed! Maitske kah ja muljetage siia alla!

 

7 replies on “Carte d’Or Malaga rummi ja rummirosina jäätis.

 • mairi

  Ohhh see oli hea jäätis. Eriti maitseb see neile kellele meeldivad just lisanditega jäätised. Mina olen üks neist ja see jäätis sisaldas kohe igasuguseid erinevaid maitseid, mis samas kõik kenasti kokku kõlasid.

  Reply
 • Aivi

  Heips mind huvitab pigem et kus seda kraami müüakse. Suured reklaamid on mööda linna üleval aga ainult stockmannist olen siiani leidnud ühe karbi carte d’or shokolaadijäätist. Kust seda siis veel otsima peaks? Rimis/Prismas/Selveris ei ole näinud.

  Reply
 • mairi

  Minu teada kettidest ongi ta praegu ainult ETK poodides- Maksimarket, A&O ja Konsum.
  Teisetesse kettidesse pole vist veel sisse saanud. Kuigi mul nagu mingi mälestus on, et ma Rocca Prismas olen näinud. Aga see võib ka ekslik olla.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.