Vau Piparmündi-koorejäätis ehtsate kakaoubadega

 • Tootja: Premia
 • Jäätise nimi: Koore ja maasikamaitseline jäätis Big Milk Fruit
 • Hind: 24.90kr
 • Maitse: 5
 • Pakend: 4
 • Kalorsus (100g): 225kCal
 • Koorejäätis

 

Ma ei saaks väita, et tegemist oli piparmündise ja värskendusena mõjuva jäätisega. Pigem oli ta galantsent ning peenetundeliselt segatud maitse, mis hoolimata minu teravale mõlgutamisele ei suutnud anda midagi sobimatut.

Jäätis

Pakendist ma siinkohal ei räägi pikemalt, kuna Vau on olnud minu kunagine lemmiksari ja pooleliitrine papptops peaaegu et minu lemmik jäätisepakendusviis. (vt hetkel käimasoleva küsitluse ainus 0,5 l hääl :)) Pakendi kujundus meeldiv ning Eesti aladele traditsiooniliselt sisse harjunud rohelise värviga tehtud. Sõna “koorejäätis” pakendil leidis siinkohal sajaprotsendilise õigustuse. Oligi koorejäätis. Miskipärast olen ma hakanud viimasel ajal viltu vaatama ka sellele sõnapaarile, kuna paljud koorejäätised on tegelikult täpselt samasugused kui piimajäätised. Heakene küll – koorejäätis oli ja piparmündimaitse samuti. Jäätise konsistents kenasti suupärane ning hiljem ei jäänud mingisugust maguskeemilist laboratooriumit suhu.

 

Jäätisekunn  

 

Kakaooad

Naljakal kombel sobisid kakaooad väga hästi jäätise sisse. Neid oli tuvastamiseks piisavalt palju ning sattudes mõnele sellisele, sai aimust küll, mis asi on kakaouba. Ma ei ole elus kunagi ise kakaouba näinud, nii et minusugusele “maakale” võinuks sinna jäätise sisse tegelikult ükstapuha mida panna :). Ma ei ole kindel selles, et kui on tegemist juba piparmündijäätisega, kas siis oleks tingimata vaja lisada veel kakaoube. See on retooriline küsimus, ilmselt peitub vastus selles, et ehtne kakaouba maitseb väga hästi ning samaaegselt on ta ka hea müügiargument.

Väikene vastuolu tekkis jäätise ja kakaoubade struktuuride kokkusobitamisel: nimelt oli imehea koorejäätis sedavõrd pehme ja kakaooad olid justkui juhuslikult jäätise sisse kukkunud tükid. Kui tüki katki hammustasid ja läbi närisid, siis võis tunduda, et kooslus on sündinud. Iga lusikatäie suhurändamisel aga pidi hoolikalt selektsiooni tegema: kakaooad tundusid isegi ohtlikult kõvade tükkidena.

 

jaatisekunni-arvamusKOKKUVÕTE

Kokkuvõttes head komponendid, mis sobisid kokku, aga midagi tahedamat jäi puudu, mis oleks silunud järsu kuristiku jäätise ning kakaoubade vahel.

 

3 replies on “Vau Piparmündi-koorejäätis ehtsate kakaoubadega

 • Kristine

  Mulle kohe üldse ei maitsenud see jäätis. Piparmündi ja šokolaadi/kakao maitse võivad jäätises sümbioosis ju elada, aga need kakaooad pigem kahandasid selle jäätise väärtust. Selline kohvipulbri söömise tunne tekkis, pealegi sattus aeg-ajalt hamba alla mõni liivatera. Pärast pidi hambaid päris kõvasti harjama..
  Ja jäätis ise oli vähemalt minu maitsele liiiga magus. Ja piparmündijäätis ei tohi mitte mingil juhul olla liiga magus.

  Mind ausalt öeldes huvitaks, kas see jäätis kellegi lemmik ka on.

  Reply
 • Uku

  Tegemist on kindlalt nišijäätisega. Nii palju kui ma rääkinud olen, siis mõnedele tõesti sellised jäätised meeldivad, aga siin kehtib alati see 10% lugu: võta mistahes suvaline erilise maitsega jäätis ja alati on tal umbes 10% fänne 🙂
  Liivateradega on muidugi raskem lugu – kuidas nad sinna jäätise sisse sattusid? Väga kummaline.

  Reply
 • Pia

  Piparmünt-šokolaad on mu lemmikkooslus. Nii et selles mõttes on tegu minu jaoks ideaalse kooslusega. Piparmünt on mõnusalt jahe ja kakaouba mõnusalt krõmpsuv ja kergelt mõrkjas – siin leiab lahenduse ka selline naiselik krõmpsuva tekstuuri vajadus. Tean, et siin on minu tutvusringkonnas selge vahe meestel ja naistel – kui viimased tahaksid seemneid, pähkleid jms kookide, jäätise ja muu sisse, siis esimesed eelistaksid seda “krõmpsu” mitte lisada. Igatahes piparmündisõpradele soovitaks küll.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.