Vau! dieetjäätis

 • Tootja: Premia
 • Jäätise nimi: Dieetjäätis vaarika-pohlatäidisega
 • Hind: 24.90kr
 • Maitse: 2
 • Pakend: 5
 • Kalorsus (100g): 98 kcal
 • Koorejäätis

Kõik algab ju kenasti. Vau pakendid on alati kenad, ei ole erand ka see. Kena kerge sinine taust ja maitsvad mammud peal. Roosa nimesilt pakendil annab ka sihtgrupi kohta omad vihjed. OMG olen sisenenud alati dieeti pidavate naiste maailma!

Vesi, lössipulber, vaarika-pohlatäidis, või – need on ainukesed asjad, mis jäätise koostises mulle tuttavad tunduvad. Ülejäänud on võõraste ja keeruliste nimedega, erinevad magusained ja muud asjad, mille funtktsiooni ma ei tea. Koort loomulikult see jäätis ei sisalda-ega ma lootnudki.

Jäätise konsistents oli väga imelik, üritasin leida viisakat sõna ja kõige viisakam on tatt. See jäätis oli nagu tatt. Selline kuidagi kleepuv ja pehme ja tatjas. Eriti hull oli asi siis, kui ta pisut sulanud oli. Täiesti külmununa meenutas isegi natuke jäätist. Maitse poolest ei oska rohkem midagi välja tuua, kui et magus. See jäätis ei olnud millegi maitsega vaid lihtsalt magus. Vaniljejäätise tunnet ei tekkinud kordagi, pigem oligi tegu külma magustoiduga, mitte jäätisega. Vaarika-pohlatäidis oli täitsa hea, kuigi oli täiesti külmunud ja moodustas jäätise sees sellise moosipurika.

Jäätisekunn  
Jäätisekunn  
Jäätisekunn  
Jäätisekunn  
Jäätisekunn  

Kui ma uurisin koostisosi, siis jäi mulle pakendilt silma huvitav hoiatus: Üleliigne tarbimine võib põhjustada kõhulahtisust. Isekeskis siin naersime, et just seetõttu see jäätis ongi saanud dieetjäätise nime. Aga peale seda, kui mu kõht terve õhtu oli teinud ülimalt kummalisi hääli (pikemalt ei hakka kirjeldama), ei tundunud enam naljakas. Ja ma ju sõin ainult pool sellest topsist! Ma parem ei mõtle sellele, mis oleks juhtunud, kui oleksin söönud terve. Igaljuhul võiksid nad igaks juhuks sinna hoiatuse juurde lisada, et kui palju on üleliigne tarbimine.

jaatisekunni-arvamusKOKKUVÕTE

Mairi räägib! Mul ei ole rohkem sõnu selle jäätise kirjeldamiseks. Magusaisu ta muidugi rahuldas, aga ei pakkunud söömismõnu nagu päris jäätis. Muidugi pean mainima, et 100 g seda jäätist sisaldab vaid 98 kcal, mis on 2 korda vähem kui tavaline jäätis. Siiski eelistan järgmine kord süüa pigem 100 grammi tavalist ja taevalikku jäätist, kui 200 grammi seda. Jäätis peab siiski ju olema nauding!

14 replies on “Vau! dieetjäätis

 • Uku

  Ma ei saa jätta lisamata, et kuigi ma olen alati suhtunud mõistvalt vähese kalorsusega toodetesse (100g = 100K) siis siin andis ikka neelatada neid suutäisi. “Ei ole hullu, ei ole hullu!”, kordasin endale kogu aeg, samas ootasin innuga järgmist päästvat täidisesaarekest. Moos oli jäätise sees tegelikult väga hea.

  Reply
 • Liljan

  Kui mina millalgi dieeti pidasin ja vaarika-pohla dieetjäätist õndsa innuga proovima asusin, siis jõudsin paraku täpselt sama järelduseni, et ennemisti söön vähem, aga ikka õiget jäätist. Pealegi ei näe ma mitte midagi kasulikku, mida minu organism seda toodet tarbides saaks. Kahju küll, kuid siiani käin sellest dieetjäätisest suure ringiga mööda.

  Reply
 • Uku

  Tundub et toode on vajalik ja väga õige koha peal, aga suure filtreerimise käigus on ka hea maitse ning kasulikud ained kaduma läinud. Teine asi, mis dieetjäätise jutust välja tuleb on see, et mitte jäätis ei ole dieet vaid portsjon on dieet! Siit ettepanek jäätisetootjatele – pakendada head jäätist dieetportsudena! Kas pole hea mõte?

  Reply
 • Kristine

  Huvitav, et ma sõin seda jäätist aaaastaid tagasi ning sellele vaatamata on mul see “kogemus” meeles. Ma mäletan ,et sellel oli hullult vahustatud koostis, nii et kui selle korraks laua peale jätsid, siis tagasi tulles oli pool topsisisust justkui õhku haihtunud. Ja sulanuna oli sel jälk tatine maitse. Ja mind ei päästnud isegi moos, sest see oli sulanud tatiolluse sees nagu pulk, mida oleks kahvliga vabalt süüa saanud. Seega ma pigem piirduks porgandiga kui sööks veel seda dieetjäätist.

  PS! Ma lugesin nüüd selle blogipostituse läbi ja jõudsin järeldusele, et meie arvamused ühtivad TÄIELIKULT! 😀

  Reply
 • Kristjan

  Mälu järgi polegi nii hull kui iga kord leti ees seistes pakendist järeldada võiks. Võiks ju nagu võtta…aga kui midagi head tahta, siis parem ikka juba “päris” asja. Õigele jäätisele jääb kindlasti alla, kuid päris vesi ikka ei ole: mingi maitse on olemas.

  Reply
 • sipsik

  Ha-ha :D. Sai kord sõbrannaga pargipingil istudes see imejäätis ära proovitud. Aasta oli siis 2005 ja kui mälu ei peta, oli dieetjäätis veel üsna uus toode. Kahepeale suutsime ära süüa vast kolmveerand topsi, kui kõhud hakkasid imelikke hääli tegema. Vut-vut koju ning ülejäänud õhtu möödus mõlemal tualeti vahet joostes. Ühe korra olen seda prooviks veel ostnud ja efekt oli täpselt sama.

  Dieetjäätis mis dieetjäätis. Aitab ilmselt kaalu langetada küll ;-).

  Reply
 • kisskissss

  Ojaa, mäletan seda jäätist. Maitsel pole isegi väga viga – keemiline, nagu ta on – aga see kõhulahtisuse osa… Nii mina kui ka mu sõbranna oleme seda kogenud ning me oleme mõlemad terve potsiku ära söönud! Piinlik küll, aga ajab kõhu gaase täis, nii et pärast on jõle raske olla :S Aga eks see ole nende kunstmagustajate süü – fenülananiin, mida ka suhkruvaba näts ja dieetkoka sisaldavad, ongi sellise toimega. Proovi rühkelt nätsu närida ning saad sarnase effekti. Sööks veelgi, kui teaks, et lähiajal ei pea kuhugi minema – nt kui on mase olla ning plaanid päeva voodis vedeledes ja jätsi süües veeta, siis valiks selle 😀 (haha, pole paraku selliseid hetki veel läbi elanud :D)

  Reply
 • sandra

  ega mõnele pildile ei trehvanud ka seda koostisainete nimekirja? mäletan, et seal oli tõesti kole palju keemilisi ühendeid, ent toode korjati nüüdseks müügilt ära.

  Reply
 • Uku

  Kahjuks ei ole jäänud rohkem ühtegi pilti sellest jäätisest alles. Tundub, et Premia on oma jäätiste loetelu kõvasti üle rehanud, vähemasti kodulehe järgi on neil sootuks teine pilt, kui jäätiselettides.

  Reply
 • Uku

  Ja värskete andmete kohaselt on see jäätis poodides täiesti olemas. Igatahes Laagri Maksimarketis oli. Üks pakk on minu külmikus ja varsti teen sellest siis täiendavad pildid ja ka maitsen uuesti.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.