Vanilliplombiiri jäätis glasuuris

 • Tootja: Teadmata, Tellija: Selver
 • Jäätise nimi: Vanilliplombiir glasuuris
 • Hind: ei mäleta
 • Maitse: 3
 • Pakend: 3
 • Kalorsus (100g): ei mäleta
 • Koorejäätis

 

Pakend

Pingviin jäätist söömas. Selveri logo ja pealkirjad – mida muud peaks üks lihtne jäätisepakend endas hoidma. Natuke ajas mul “harja punaseks” asjaolu, et taaskord ei ole märgitud tootjat vaid ainult tellija. Võib olla on see minu vähene arusaam brändide ülesehitusest ja sellest, et mida sisaldab üks poeketi nimi iseendas. Ma tean, et maailmas on levinud poekettide kaubad ja et läbi sääraste kaupade suudavad poeketid lubada odavamaid hindasi. Nii nagu on tegemist millegiga, mis minule väga oluline, kohe asjaolud muutuvad ja ma tunnen ennast justkui suure kinnise ukse taga olevat, kuna ma ei tea, kes siiski selle jäätise tootis.
Pakend on kena nii esindamaks Selverit kui ka hoidmaks väga head jäätist.

 

Jäätisekunn  

 

Jäätis

Mõnus ja valge vanilliplombiir kaetud paksu shokolaadiglasuuriga. Tõsi küll see glasuur on ainult shokolaadimaitseline, koosnedes ise hoopis millestki muust, aga ikkagi on ta hea. Kui glasuuri kallal natuke iriseda, siis ehk seda, et tõeliselt paks kiht kipub hammaste külge jääma ja keelel avaneb taaskord võimalus voolida sellest suus kujukesi. Ma ei teagi, kas see on miinus või ei ole: ma sõin suisa kaks Selveri jäätist ära siis, kui nad olid parasjagu sulanud ja seetõttu oli jäätis glasuurist palju pehmem. Mäletan nõukogudeaegsest jäätisest, et glasuur oli õhuke ja jäätise sulades, kippus ta pragunema ja jäätist läbi laskma – Selveri jäätisega seda naljalt ei juhtu.

 

jaatisekunni-arvamusKOKKUVÕTE

Kuuli – ja sulamiskindel glasuur hoiab jäätist kenasti koos ning tagab jäätise kuju hoidmise ka tugevate kliimamuutuste korral. Jäätisepulk on ikka see hea ja lai.

Kokkuvõttes on tegu klassikalise, lihtsa ja maitsva jäätisega.

 

2 replies on “Vanilliplombiiri jäätis glasuuris

 • helar

  Tootja osas võib tõde selguda, kui uurida pakendilt ovaali kujulist märki koos täheühendi ja numbrikoodiga. Eesti jäätisetootjatel on need: Balbiino: EE124 ja Premia: EE132.
  Juhul kui toode on valmistatud välismaal, siis saab vähemalt tootjariigi teada (PL-Poola; LV-Läti; LT-Leedu jne.)

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.