Vanilli koorejäätis mandlitega

 • Tootja: Balbiino? Selver? Ei tea
 • Jäätise nimi: Koore ja maasikamaitseline jäätis Big Milk Fruit
 • Hind: 7.50kr
 • Maitse: 3
 • Pakend: 2
 • Kalorsus (100g): ei mäleta
 • Koorejäätis

 

Vanilli koorejäätis mandlitega – kas pole see nagu luuletus. Pigistad silma kinni ja ei vaata ei pakendit ega ei meenuta jäätist ennast, siis kõik on korras. Jäätis on ju natuke luuleline kaup kah! Aga nüüd sellest, mis on tegelikult.

Pakend

Tumesinised värvid oma pisutise porisusega neutraliseerivad pakendi servas oleva ilu mandlite ja vanilliõitega. Selveri nimi tuutu peenikeses otsas paneb kahtlema, et kas ikka on Selver see, kes peaks tootma jäätist? Punane pulgajäätis on Selveril muideks üleprahi kaup. Käesoleva jutukese teemajäätis aga alla keskmise paluke võimsas jäätiselettis. Pakendi kohta veel nii palju, et pakendi serv sai ohtra jäätisega kokku, kui rullisin maiusrooga lahti. Tõsi küll – pakendi otsas oli kaunis läbipaistvast plastikust mütsike. Ei olnud ta ei jäätisega koos ega midagi. Kaunis.

Jäätis ise

Koorejäätise kohta tundus ta natuke liiga lahja olevat. Rõõmu tegid mandlitükikesed ja need tõepoolest ka sobisid kenasti. Neid jätkus jäätise pealmisse ossa ja rohkem mitte – see ei ole muideks patt. Jäätise allosas  – seal kõige kõige all oli ka killuke shokolaaditaolist ollust. See oli kah rõõm. Muus osas, ma pean silmas jäätise põhilist keha, oli tegu väga kasina tootega. Vahvel oli küll mõnusalt paks ja krõbe aga mingit elamust sellest ei tulnud.

 

Jäätisekunn  

 

Kas odavast tuutujäätisest peaks tulema suur jäätiseelamus?

Peaks küll. Selver on selles osas mind juba vähemalt kahel korral üllatanud! Vanilli koorejäätis mandlitega ei tekitanud aga mingit elamust. Kui Selver oleks inimene – ma mõtlen üks konkreetne inimene – siis ma küsiks ta käest, et miks kirevase päralt ei teinud ta sellele tuutujäätisele samasugust kirevat pakendit, kui pulgajäätisele? Ja miks ei teinud ta seda jäätist sama head, kui Selveri kunagine jäätisehitt kreekapähklijäätis vahtrasiirupiga? See on retooriline küsimus. Samamoodi, kui see, et miks üldse teha keskpäraseid ja sisult odavaid asju. Ilmselt on vastus kusagil seal, et mõnele säärane odav ja kesine lähenemine meeldibki.

 

jaatisekunni-arvamusKOKKUVÕTE

Kuna ma materdasin vaest tuutut nii palju, siis toon siin lühidalt välja head ja halvad:
Jäätis ise: kehvakene
Pakend: kehvakene
Mandlid ja shokolaaditipukene: tublikesed

 

One reply on “Vanilli koorejäätis mandlitega

 • Keve

  Just sõin seda jäätist (tasuta tuuakse, siis ikka söön hea meelega :D) ja tuleb tunnistada, et ei olnudki kõige hullem. Vahvel oli vähemalt äärmiselt meeldiva maitse ja krõbedusega 🙂

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.