Väike Tom – lehmakommi maitsega

 • Tootja: Premia
 • Jäätise nimi: Lehmakommimaitseline koorejäätis
 • Hind: 8.60kr
 • Maitse: 4
 • Pakend: 4
 • Kalorsus (100g): 348kCal
 • Koorejäätis

 

Lehmakommid on väga nostalgiline toode, kõik minu aja lapsed sõid lehmakomme ja ma võin vanduda, et need kommid olid vanasti paremad, kui praegu. Võibolla sellepärast ei olegi lehmakommid enam nii populaarsed. Nad ei ole lihtsalt enam need, mis nad olid varem. Armastusest nende venivate ja suussulavate kommide vastu, otsustasin proovida ka Väikese Tomi lehmakommi jäätist.

Tundub, et pakendi järgi ei ole tegemist nostalgilise tootega. Pakend on Väikese Tomi seeriast ja vihje lehmakommidele annab pisut idamaine kujundus ja paar pigem püha lehma välimusega veist, kui vanadelt kommidelt meenuv lõbus lehm, kel lill suus (neid oli ikka erinevates variatsioonides). Võibolla see on isegi hea, sest tänapäeva lastel ju nostalgia nende kommidega seoses puudub.

Jäätise ümbert pakendi eemaldamine oli kerge. Jäätis ise oli pähkli-iirisemaitselise glasuuriga. Glasuur oli hea ja krõbe, kuigi ma ei ütleks, et ta lehmakommi maitsega oli. Igaljuhul süües ta jäätise ümbert ära ei lagunenud ja suulakke ka ei kleepunud. Jäätis oli hea ja koorene ja iirisemaitseline. Millegipärast on iiriskommi ja lehmakommi maitsed erinevad, sama ei saa küll öelda iirisemaitselise ja lehmakommimaitselise jäätise kohta. Mina erinevust ei märganud. Aga hea oli ikkagi.

 

Jäätisekunn  

 

Jäätise päästis pulga küljes olev tugeva konsistentsiga sisu. Kuna mulle meeldib tavaliselt jäätis ümbert ära süüa ja siis alles täidis, siis oli eriti hästi tunda selle täidise lehmakommimaitse-see ei olnud iirise- ega karamellikommi maitse. See OLI lehmakommimaitse. Noh nende tänapäevaste.

Väikesel Tomil on käimas kampaania, kus tuleb vastata pulgal olevale küsimusele ja siis saad võita kastitäie jäätist. Minu pulgal oli küsimus: Miks on tähtis aasta 1984?

Ma ei tea, mida Premia silmas pidas, aga minu jaoks on see oluline, kuna sel aastal tuli müügile esimene Apple’i arvuti, maailm tõestas, et kõik ei olegi nii hullusti kui Orwelli raamatus “1984” (või siiski?) ja lehmakommid maitsesid nii nagu lehmakommid maitsema peavad. Ja kui keegi oleks neid osanud ka tol ajal jäätise sisse panna, siis oleks ka ehk jäätis maitsenud rohkem kui lehmakommijäätis.

 

jaatisekunni-arvamusKOKKUVÕTE

Väga hea ja magus suutäis. Lehmakommi maitse on muutunud, aga usun ka et jäätise maitse on muutunud. Soovitan kindlasti.

 

3 replies on “Väike Tom – lehmakommi maitsega

 • mmaasikas

  see kõlab nagu lehmakoogi jäätis 🙂 tegelt ma olen seda jätti paaril korral söönud ja mulle täitsa maitses!

  Reply
 • Jaanika

  See jäätis mulle meeldib, aga tahaks hoopis rääkida lehmakommidest. Olen uue põlvkonna laps ja ei ole ma aru saanud nende kõvade suhkrukäkkide mõttest. Kuni kaks-kolm aastat tagasi tudengipäevade raames Tartu Kaubamaja ees tasuta kommi pakuti. See oli tahke õhukese korbaga mille sees oli veniv ja imeline piimakaramell. Ma ei unusta seda ainukest kompvekki kunagi. Nii hea. Tumesinise paberiga, lillega lehm peal. Muud ma selle imemaiuse kohta ei teagi:(

  Reply
 • Uku

  Nõukogude ajal oli kommidega natuke teine suhe. Kuna magusat ei olnud üldse nii laias valikus, siis iga komm tundus kui väga eriline maius. Muidugi on lehmakommid viimasel ajal läinud lihtsalt magusaks, et sa saadki meenutada vaid magusat maitset. Lapsepõlvest mäletan lehmakommi kui tugeva maitsega kommi. Tänapäeval soovitan proovida läti või leedu lehmakomme, need on tugevama maitsega.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.