UVIC Karamellilisandiga vahvlitopsis

 • Tootja: Teadmata Turustaja: UVIC
 • Jäätise nimi: Karamellilisandiga jäätis vahvlitopsis
 • Hind: 5.50kr
 • Maitse: 3
 • Pakend: 1
 • Kalorsus (100g): ei mäleta
 • Koorejäätis

 

Oh seda suve küll! Palav ilm ja kõik meeled on suunatud vaid magusaisu rahulamisele ning kere jahutamisele. Mis jäätise maitsmine see selline on? Mage. Ma neelasin ehtsast piimast tehtud jäätise alla ning tundsin vaid kuidas huuled olid korraks natukene jahedamad. Aga Jäätisekunn tegelikult ei maga, loe ja mõtle!

Kui jäätiselett on täis jäätiseid, mis erinevad teineteisest vaid pakendi ning nime poolest, siis mida see tegelikkuses tähendab? Ma vastan ise: see tähendab seda, et jäätisetootjad püüavad enamus juhtudel müüa sedasama valget jäätist erinevate nimede ning pakendite sees. Kas jäätises ikkagi peab olema mingigi eripära? Mu silme ees rulluvad viiekümne meetri pikkused jäätiseletid ning kõik need meeletult “erinevad” jäätised, mis on selles mega – giga külmkapis peidus. Jäätisepäeviku arenedes tekib teadvus, et enamus neist kaunistest pakenditest on vaid PAKENDID, mis sisaldavad seda ühte ning sama valget jäätist.

 

Jäätisekunn  

 

Mulle meeldib jäätis meeletult, ning ma lausa jumaldan selle magustoidu erinevaid vorme samamoodi, kui kõige puhtamaid – rikkumata ilminguid. Käesolev jäätis on täpselt selline, nagu ilmselt kümned teised ning erineb neist vaid imepisikese maitsenüansi poolest. See maitsenüanss ei ole seotud pakil märgitud täidisega, milleks on karamell! See on mingi kummaline ja õõnes maitsemeele teadvustus, mis sõnab sedasi: kõik on hea ja korras, aga natuke nagu oleks midagi puudu. Loomulikult oleksin igatsenud sinna todasama täidist, mis kaunil pakendil lubatud ja siis veel midagi. See “midagi” võiks olla see, mis paneb mind seda jäätist jälle ja jälle ostma. Eestis on sellised jäätisebrändid olemas küll. Musi on väga hea näide. Aga praegusel juhul peaks tootja nägema natuke vaeva jäätise iseloomulikumaks tegemisega.

Olgu – jäätise hing peitub ka tema odavas hinnas: 5.50 eesti krooni. Palaval suveilmal tuled leemendava otsaesise ning palavana, kahmad esimese ettejuhtuva jäätise lettist – ilma pakendilt lugemata, neelad alla ning valmis ta ongi. Sa ostsid poest mida? JÄÄTIST

Jäätis ise

Tegelikult oli minu kehasisene jäätiselabor siiski töös ja peale söömist laekus järgmine raport: üldine maitse hea, konsistents piimane, justnagu pakendil lubatud. Puudu jäi täidisest, mis samuti millegipärast oli pakendil lubatud, vahvel oli okei ja aamen.

 

jaatisekunni-arvamusKOKKUVÕTE

Tegemist on hea jäätisega, ei mõista, miks on tootja näinud vaeva pakendi ja nime väljamõtlemisega. Tegemist oli lihtsa tootega. Koolipoisi kolm.

 

One reply on “UVIC Karamellilisandiga vahvlitopsis

 • Uku

  Laekus Mairi täiendus: nimelt ei tähenda “karamellilisandiga” sõna sugugi mitte sedasama, mis “karamellitäidisega”. Jäätisel oli tõepoolest õrn karamellimaitse man.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.