Tere piimajäätis

 • Tootja: Premia
 • Jäätise nimi: Tere Piimajäätis
 • Hind: 35.00kr
 • Maitse: 2
 • Pakend: 4
 • Kalorsus (100g): ei mäleta
 • Koorejäätis

 

Tere laigulises pakendis üheliitrine tellis annab külmkirstust välja võttes kindla tunde, et ma ostan seda ning arvan ennast teadvat, milline see on, mida ma saan. Keeruline väide – ühesõnaga arvasin ennast ostvat lihtsat ning kindlat jäätist. Nagu juba eelnevalt siin blogis juttu on olnud, siis Eesti kaks jäätisetehast toodavad enamuse ka võõraste nimede all olevaid jäätiseid ning ka väga palju oma jäätiseid loomulikult. Meie jäätisemüümise mudel on ikka üks ja seesama: mõtleme välja uue kujunduse ja laseme müüki, siis inimesed ostavad. Ostavad jah. Tootearendust nagunii eriti ei tehta, mis siin ikka muud osta on. Kui ma teeksin blogi Eesti jäätistest, siis oleks lihtne: teeksin kaks tulpa – ühte Premia, teise Balbiino ja asi tahe. Õnneks on meie mail müügil ka huvitavaid väljamaa tootjate jäätisi, seega on sortiment tunduvalt suurem, kui kaks.

 

Jäätisekunn  

 

Antud jäätis on Premia poolt toodetud ja Tere laigulisse pakendisse pakendatud. Usun kindlasti, et Tere laigud annavad Premia kasinale piimajäätisele palju juurde, kuna antud juhul on Tere piimad kohe kindlasti paremad kui Premia toodetud piimajäätis. Mulle meeldis jäätise puhul tema struktuur ja konsistents – see oli vanakoolilikult kristalliline ja rabe. Jäätist ei olnud liigselt vahustatud ja sulamisel andis samuti meeldivalt vedela ning tilkuva piimaolluse. See oli tõesti piimajäätise struktuur temaenda nime all.
Kahjuks varjutas minu jäätiseelamust imelik kõrvalmaitse. See tundus olevat kah kusagilt kuldsest ajaloost. Kaevasin oma maitsemälestustes ning jõudsin siis järeldusele, et täpselt samasugune maitse oli nõukogude ajal ka piimapulbril. Ma ei ole tänapäeval piimapulbrit maitsenud ja ei tea, milline kõrvalmaitse tal on, endistest aegadest salvestunud maitse on aga praegusel jäätisel minu jaoks täiesti olemas. Jäätis ei ole vein ega viski, kust peaks otsima päritolule vihjavaid võrdkujusi, näiteks öeldakse mõnede veinide puhul “nagu laudauks oleks lahti jäänud ” ja sealjuures ei ole see sugugi halvasti öeldud. See on maitsevärvingu kirjeldus, milles on lubatud minna fantaasiamaile. Jäätis peaks olema selline, et tõstad ette ja suled silmad ning maitsed samm sammult valget ja külma õndsust. Lusikatäied on väikesed ja kõrvalejoodud kohvi või vaarikatee moodustab magustoiduga täiusliku buketi.

Midagi sellist Tere piimajäätise kohta ütelda ei saa. Kuna ma olen meeletu jäätisearmastaja ning jäätis väga maitseb mulle, siis ma söön ära ka kummaliste kõrvalmaitsetega jäätised. Kuigi nauding see ei ole. Parodiseerides veinidegustatsiooni, ütlen: “nagu piimapulbrilao uks oleks lahti jäänud”.

 

jaatisekunni-arvamusKOKKUVÕTE

Kokkuvõtteks: nautida seda jäätist ei saa, kindlasti sobiks ta imeväikestes kogustes näiteks koogi peale või kuumal suvepäeval tasuta jagamiseks. Kui kellelgi on selle jäätisega paremaid kogemusi, siis siinne kommentaariruum on avatud. Minu eesmärk ei ole teha kellegile liiga, vaid kajastada jäätiste maitseid täpselt sellistena, nagu nad on.

 

3 replies on “Tere piimajäätis

 • Juku

  Just sõin seda ja olen ennegi söönud ja midagi hullu tal nüüd küll viga polnud. Jah koorejäätisega võrreldes on lahjem, aga see ju ka loogiline ja juba nimi “piimajäätis” ütleb meile, et tegu on lahjema jäätisega. Minu jaoks kõrvalmaitseid polnud. Väga hästi sobiks sellest jäätisekokteile teha. Näiteks ploomimahl + piimajäätis = hea lahja magustoit 😛

  Reply
 • Jaanika

  Selline jäätis mille oleksin parema meelega vihast vastu seina lennutanud. Ka mina tundsin seda kõrvalmaitselt ja see tundus mulle metsikult domineeriv, eriti meenutas see untsuläinud koogi kirbet soodamaiku. Nii-nii halb…

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.