Siviero Maria Gelato Italiano jäätis

 • Tootja: G7 Gelati
 • Jäätise nimi: Siviero Maria Maasikad ja koor
 • Hind: 60.90kr
 • Maitse: 5
 • Pakend: 5
 • Kalorsus (100g): ei mäleta
 • Koorejäätis

 

Pakend ei tekita selle jäätise puhul mingit seost kvaliteedi ega ka seost millegi väga heaga. Läbipaistev plastmassvann, mõni kleeps etiketiks peal, kirjeldus all ja kõik. Kaane all ootasid mind jäätiselainetes hulpivad külmunud maasikad ja lahedalt külmunud jäätis.

Kummalisel kombel ei tunne ma kodumaisele jäätisele omast vahust struktuuri. Ilmselt ei ole italiaanod jäätist nii ära vahustanud ja tulemus on seda väärt – sulades käitub Gelato Italiano täiesti jäätise moodi. Jäätise struktuur on väga pehme ja hea – loomulikult on ta siiski mingil määral vahustatud, kuid seda mitte liigsel määral. Jäätis ei ole ka liialt magus ja maasikamoos, mis jäätise sisse segatud, ei ole liialt hapu. Kõike on parasjagu, mingit ebameeldivat järelmaitset ei ole.

Muideks – see jäätis ei ole koorejäätis. See on kooremaitselise ainega tehtud jäätis. Ausalt öeldes on see koorelaadne aine väga koore moodi. Üldse on mul viimasel ajal tunne, et järeletehtud maitsed on vahel isegi paremad, kui originaalainetest tehtud jäätised. Ma ei tea, mis asi on pulbrilõss ega piimavalgud.

 

Jäätisekunn  

 

Jäätise sees olevad ained muutuvad järjest kummalisemateks ning nende vahetult aus väljaütlemine tundub vahest isegi mõttetu. Tean see kõik peab olema paki peal kirjas, aga siis võiks kusagil olla ka tootjapoolne kirjeldus, et mis tähendab näiteks, et jäätise sisse on pandud piimavalke?

Olgu  – praegusel hetkel saan ma ütelda et ka mina sisaldan mingil määral piimavalke ja lõssipulbrit ja ka seda, et ma olen söödud jäätiseliitriga väga rahul. Üks murettekitav seik veel: väidetavalt on jäätis tehtud käsitsi! Kas tõesti on tonnide viisi valminud puhtalt käsitöö abil nii head jäätist? Kodulehelt leidus siiski info, et kaunistus ja vannikestesse panek on tehtud käsitsi. Nii et kui mina tahaksin kodus jäätist teha ja sellest näiteks oma blogis rääkida, siis piisab, et ostan liitrikese Balbiino plombiiri ning panen ta ise omale kaussi. See on ju käsitsi tegemine!

Ilmselt on Itaalia arusaam käsitööst natuke teine ning “hand made in italy” tähendabki, et kergelt tõmmud italianode käed on neidsamu karbikesi hoidnud ja isegi kulbikestega jäätist ise vannikestesse valanud ning maasikaid peale pannud.

 

jaatisekunni-arvamusKOKKUVÕTE

Jäätis oli väga hea, toon esile jäätise struktuuri ning maitseka täidise ja maasikate kasutuse. Suhkrustatud maasikate kasutuse 🙂

 

3 replies on “Siviero Maria Gelato Italiano jäätis

 • Mairi

  Mulle see jäätis ka väga meeldis. Ma paar ampsu küll aint võtsin (ikka üritan saledat joont jälgida), aga ikka oli väga hea. See jäätis on ka gluteenivaba ja mõnele on see ehk argument.
  Aga mina olen selline, et kui see jäätis maitseb hästi, siis koort mulle vaja ei ole. Mis siis, et see ei ole koorejäätis. Ometi oli see palju kooresem, kui osad jäätised.
  Ma kuulutan selle jäätise selle suve jäätiseks. Praegu veel võib. 🙂

  Reply
 • Kristjan

  Neid Itaalia käsitööjäätiseid õnnestus hankida Tallinna Norde centrumi Rimist. Viimasel ajal pole neid sealt aga kahjuks leida õnnestunud. Mulle tundus see jäätis aga tõesti eriline. Tundus, nagu võiks erinevalt tavalistest jäätistest sellesse kohe lusika sisse lüüa. Tegu polnud sellise külmunud jäämaitselise tükiga, mille sulamist ootama pead, et maitset kätte saada. See kreemjas struktuur/maitse jätsid sellest jäätisest väga hea mulje. Et tegu on tõesti käsitsitehtud Itaalia jäätise, milelgi erilisega. Pluss muidugi terved kirsid/maasikad…sõber ostis sama sarja sidruni jäätise. Hoiatuseks ütlen, et see oli tõesti pigem sidruni kui jäätis.
  Minu nimekirjas üks legendaarseid jäätiseid…

  Reply
 • Uku

  Võtame sidrunimaitselise gelato hoiatuse arvesse, tänan. Hea kuulda, et jäätis veel kellegile tõeliselt maitses. Tegelikult on ju tore, kui Eesti jäätiselettidesse tuleb välismaiseid nimesi.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.