Sepa talu mustsõstrajäätis

 • Tootja: Sepa mahetalu
 • Jäätise nimi: Mustsõstrajäätis
 • Hind: 6.39
 • Maitse: 4
 • Pakend: 2
 • Kalorsus (100g): ei ole teada
 • Koorejäätis

 

Tundub, et Sepa mahetalu jäätiste kvaliteet on tõusuteel. Ostetud jäätis seisis mõned päevad sügavkülmas ja tema struktuur on söömisel pehme ja koorene. Sulamisel ei vajunud jäätis laiali vedelaks seguks vaid jäi peaaegu et samal kujul püsima. Ühtegi spetsiaalset ainet seal sees ei ole, mis peaks kuju aitama hoida. Väga meeldiv.

Kodujäätistega on alati see lugu, et kuna neid ei vahustata nii palju, siis tahavad nad enne toatemperatuuril umbes 20 minutit sulada ja alles seejärel saab neid serveerida. Häagen Dazs jäätistel on muideks sama lugu. Kui püüad külmast peast kulbiga ligi minna, siis pead kuivalt suud maigutama ja ootama. See ei ole üldsegi mitte halb näitaja, vaid käib kodujäätiste juurde.

Jäätise konsistents on hästi koorene. Puhtad toorained aitavad jäätise maitsele meeletult palju kaasa. Suus sulab jäätis nagu ikka ja pehme koostis tekitab väga meeldiva järelmaitse. Ei ei – jäätis ei ole vein, mille järelmaitset peaks hindama. Mõnedel eriti keemilistel tehasejäätistel on lihtsalt järelmaitsega kurvad lood: keemilised koostisosad tekitavad pisut ebameeldiva tunde keelel.

 

Jäätisekunn  
Jäätisekunn  

 

Mustsõstardega ei ole seal jäätises üldsegi mitte koonerdatud. See on mõnusalt mustsõstrane, lausus Mairi. Minu jaoks oli mustsõstra tükke isegi liiga palju, nad segasid natuke jäätise enda maitse esiletulekut. Muidugi on ehedad komponendid haruldased tänapäeva jäätiste sees, aga siiski – kõik peab olema parlanksis. Kui keegi on veel maitsenud sedasama Sepa mahetalu mustsõstrajäätist, siis andke teada, kuidas teile tundus.
Jäätise maitse on parasjagu hapu ja samas ka mitte liigselt. Koorene konsistents annab ennast küll tugevalt tunda, kuid ei pressi peale.

 

jaatisekunni-arvamusKOKKUVÕTE

Soovitan seda jäätist kindlasti. Ehe talujäätis, mis hoolimata tagasihoidlikust pakendist ja serveerimisest väärib nii gurmaanide lauda kui ka lihtsa jäätisesõbra seltsi.

 

2 replies on “Sepa talu mustsõstrajäätis

 • Uku

  Tallinnas, Laagri Rimis on selline pood nagu Krõõt. Kohe Rimi kassade vastas. Seal müüakse igasugust talukraami ja siis ka Sepa mahetalu toodangut. Jäätist tuleb sinna suhteliselt harva aga vahel saab jaole kah. Lisaks saab vist Sepa talu perenaisega kah kokku rääkida kuidagi.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.