Sentimento Stracciatella jäätis Ingman’ilt

 • Tootja: Ingman
 • Jäätise nimi: Sentimento Stracciatella, koorejäätis šokolaadimaitselise puruga.
 • Hind: ei mäleta
 • Maitse: 5
 • Pakend: 5
 • Kalorsus (100g): ei mäleta
 • Koorejäätis

 

Milline kaunis pakend ja milline imetore kujundus. Tõeliselt hästi on ära tabatud itaalialik olemus pakendi kujunduses ja pakendi valikus. Just midagi sellist, mida ma olen unistanud näha saada Eesti jäätiselettidel.

Pakendi peal on mõningased maitseainete kujutused. Minu harimatule silmale tunduvad nad olevat kaneelikoor, kuid ilmselt ei ole kaneeliga tegu. Jäätis ise on šokolaadipuruga koorejäätis nii et ei midagi erilist. Mis peakski olema jäätises erilist, kui tegemist on sedavõrd konservatiivse tootega: jäätise olemuses ei ole mitte midagi muutunud sellest ajast saadik, kui ta leiutati. Iseasi on see, et kuidas sedasama sadu aastat vana magustoitu serveerida ja müüa.

 

Jäätisekunn  

 

Jäätise juurde: väga hea jäätis! Soovitan kohe kindlasti. Šokolaaditükkide kohta jäätise sees saan öelda kahjuks seda, et nad eriti ei meeldi mulle jäätise sees. Põhjus on ilmselt Eesti jäätisetootmise kummalises eripäras, et jäätise sisse ja koos jäätisega serveeritav šokolaad on reeglina väga kõva ja kange ning ei sula suus üldse. Plastiliinina nätskeks ja vahataoliseks olluseks vormuv šokolaad ei anna minu arvamise kohaselt jäätisele mingit lisaväärtust ega ka maitset. Tuleme tagasi Stracciatella juurde ja siin on olukord šokolaaditükkidega täiesti vastupidine: purukeste suurus on piisavalt väike ja konsistents piisavalt pehme, et sulada suus koos jäätisega, mitte sellest eraldi. Jäätis ise on samuti tänapäevase keemia argumenti teades väga meeldiv ja koorene. Tugevalt annab tunda muna maitse aga see ei sega mind. Ligikaudu liiter jäätist möödub kui unenägu ja karp on tühi juba enne kui ma seda oodata oskan.

Ingman on Eesti turule suunanud väga erineva kvaliteedi ja positsioneeringua tooteid, käesolev jäätis on ilmselt üks nende paremikust, oleks vaid nii, et Ingman meile rohkem sääraseid häid jäätiseid suunaks.

Lõppu pean ma veel mainima kummalise asjaolu, et Eesti kahest suuremast poodideketist: Selver ja Rimi tõuseb jäätise vaatenurgast vaadates kindlalt esile Rimi, kes toob turule palju kalleid ja suurema riskifaktoriga jäätiseid, ning samas muidugi teeb ka pisut 1kr hinnaga Regatikampaaniat, kust kuuldavasti küll keegi osa ei saanud. Mul puuduvad kindlad andmed, kes sai ühekroonist jäätist ja kes ei saanud, küll aga võib tundemärkide järgi oletada, et jäätis on Rimile kuidagi palju südamelähedasem kui Selverile.

Tänase väärtjäätise ostsin muideks Maksimarketist.

 

Sümpaatne jäätis, soovitan kindlasti.

 

5 replies on “Sentimento Stracciatella jäätis Ingman’ilt

 • Mairi

  Oehh, mehed ei saa ikka üldse asjadest aru ja kuigi on shokolaaditükkidega jäätis, siis ei suuda näha pakendil shokolaadilaaste. 🙂
  Aga jäätis oli hea küll ja shokolaadilaastud suus mõnusalt krõbedad, aga täpselt õige suuruse ja sulamisega. Super!

  Reply
 • ove

  Tunnen ennast väga uhkelt, sest maitsen praegu jäätist, mida jäätisekunnide nimekirjas pole. Tegu on kaneeli-shokolaadi jäätise vennaga. Shokolaadi laastude asemel on kaanel peatselt munast kooruv pähkel. Sentimento nocciola, sarapuupähkli koorejäätis. Jäätis äratab maitsemeeli ja kutsub nautima.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.