• Tootja: Balbiino
 • Jäätise nimi: Rummi-Rosina Jäätis
 • Hind: 6.39
 • Maitse: 3
 • Pakend: 3
 • Kalorsus (100g): 225kCal
 • Koorejäätis

 

Trille vaatas üle oma vasaku õla ning nõjatus hetkeks oma labida najale. Tema tuliselt otsmikult tilkus üks suur suur ning tume tilk otse valgele lumele ja segunes sellega otsemaid. Trille silmad jälgisid tumeda higitilga sulandumist valgesse lumme kuni Tralle lõpetas oma puhkepausi ning hakkas uuesti kaevama. Trille suust tuli auru kui ta küsis: “Kui kaua me peame siin lumes veel kaevama?”, “Kuni leiad rosina”, oli järsk vastus.

Jäätis

Kes on Trille ja kes on Tralle: need on kaks väsinud kaevurit, kes tahavad jõuda rosinani ja kaevavad lumes. Nali naljaks, aga selline tunne mul tekkis, kui sõin rummi-rosina jäätist. Jäätise enda kooslus oli piisavalt kohev ning õhuline, et saaksin tema kohta tuua lume narratiivi ja kaks kaevurit olen ma ise. Kui jõuad rosinani, siis on see kohe tunda ning sealt edasi võiks kirjutada uue lõigu kaevuritest, kes lõpuks leiavad rosina ja siis ei oska sellega midagi peale hakata. Jäätise kohev ning meeldivalt lahja koostis oli kuidagi liiga õhuline, et muutuda suus üheks tumedate rosinatega. Viimased ei olnud ka kuigi magusad vaid nagu morsi seest võetud. Ma ei proovigi väita midagi rosinate kvaliteedi kohta – eks nad imbu jäätisesse laiali, kuid rosinad olid ime-natukene liiga väsinud ning liiga kõvad valge ja koheva jäätise jaoks. Kuigi maitse, mis kokku tuli justkui sobis ja justkui ei sobinud kah. Ma ei ole selles kindel. Päästev asjaolu oli rummimaitse. Parasjagu ja parajalt äratuntav rumm tuli appi rosinate ja jäätise vastuolulule.

 

Jäätisekunn  

 

Pakend

Jäätisevanni kattev pakk tundub jutustavat pikka lugu, just nagu minu tänane sissekannegi. Purjelaev ning ärapragunenud servadega paber, mille peale kenasti jäätise nimi on kirjutet – saavad jäätisega kokku vaid rummi juures. Olgu – igati ontlik pakend – kuigi väheke liiga kirju ja hea kavatsusega jäätis. Korralik eesti asi.

 

jaatisekunni-arvamusKOKKUVÕTE

Kui keegi küsiks minu käest, mida teha, siis ma vastaks nii: jäätis rasvasemaks ja kooresemaks, rosinad kvaliteetsemaks ning magusamaks, jäätise konsistents tihedamaks. Proovige ja ütelge, kas teile tundus samuti?

 

One reply on “Rummi-Rosina Jäätis

 • Mairi

  Lahe jutustus, kahju et mu kõht jäätise jaoks liiga täis on. Muidu üritaksin ka ise rummimerre rosinate järele sukelduda. Oot, sul vist oli teine stoori…

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.