Rimi-Genovese

 • Tootja: valmistatud Rimi tellimusel Itaalias
 • Jäätise nimi: Vanilje ja shokolaadi koorejäätis kirssidega
 • Hind: 49.00kr
 • Maitse: 5
 • Pakend: 3
 • Kalorsus (100g): ei mäleta
 • Koorejäätis

 

Milaanos käies ajasid jäätiseletid mind lihtsalt hulluks. Meeletult palju erinevaid sorte, ilusad värvid ja kaunistused ning loomulikult maitse! Sõime seal jäätist omajagu ja see mälestus on siiani alles. Kui kuulsin, et Rimi täiendas oma private label tootevalikut Itaalias valmistatud jäätistega, siis ootasin ainult võimalust neid maitsta.

Pakend ei ole väga paljutõotav – suur üheliitrine läbipaistvast plastikust topsik. Väga mugav küll käsitleda, aga minu arvates saaks liitrit jäätist ka keskkonnasäästlikumalt pakendada. Lisaks tekib jäätisest odav mulje, kuigi hind ja läbi pakendi paistev jäätis, seda ei kinnita. Rääkimata pakendil olevast kaunist lubadusest: Il glassico gelato italiano. Lubadus pakendi kujunduses aga ei peegeldu. Selleks, et leida üles mis maitseline jäätis on, tuli läbi lugeda lasteraamatu pikkune tekst (olgu, väga väikeste laste raamatu), sest millegipärast oli ühele pakendile kokku pandud erinevate Rimi jäätiste maitsete koostised. Noh, eks see ole kokkuhoid ja eks private labelite hinnataset üritatakse madalal hoida. Rimi peab tänulik olema, et jäätis ise on piisavalt hea, et inimesed sellest räägiksid, sest muidu ei oleks ma temani arvatavasti jõudnud.

 

Jäätisekunn  

 

Kui olin karbikaane avanud, tervitasid mind kohe mõned ilusad ja isuäratavad kirsid. Mahlased ja kutsuvad. Müts maha itaallaste ees, kes oskavad kirsse keemitada (loe: keemiliselt töödelda) niimoodi, et nad ka peale pikka reisi ja mõningast riiulil seismist säilitavad kirsside välimuse! Jäätisekeerises oli vanilje-ja shokolaadijäätis ja kirsimoos. Vaniljejäätis oli üllatuslikult kollane, nagu oleks tegemist munajäätisega. Uku jäi värvi kohe nii uskuma, et tundis ka munamaitset, mina ei tundnud, kuigi jäätis munakollast ka sisaldas. Minu lemmikud sellest keerisest olid shokolaadijäätis ja kirsimoos. Shokolaadijäätis oli sohokolaadine ja mõnusalt tummine. Rõhutan shokolaadisust, kuna mõnikord jääb lihtsalt tunne, et jäätisele on lisatud kakaopulbrit. Eks seda ka tehakse, aga maitses ei tahaks mainitud pulbrit tunda. Rimi-Genovese puhul säärast nüanssi ei olnud.  Jäätise struktuur oli tihe, koorene-piimane ja ei olnud hirmus ära vahustatud, nagu mõned kodumaised jäätisted. Gelato puhul pidigi eriline olema asjaolu, et nad ei lisa jäätisele niipalju õhku, kui tavaliselt. Mulle sellised jäätised meeldivad-mis on sulades nagu piim, mitte nagu vaht.

Kiidusõnu saab ka kirsimoos, mida oli jäätise hulgas rohkelt ja mis oli vägagi kirsise maitse ja mõnusalt kodumoosise konsistentsiga.

Kuskil kauges maitseväreluses tundsin ma jäätises ära ehtsa Itaalia Gelato. Kuigi seda oli küll viivuks, on siiski tegemist hea jäätisega. Kui aga tahad ehtsat tuleb siiski sõita Itaaliasse. Mhh, hea ettekääne. 🙂

 

jaatisekunni-arvamusKOKKUVÕTE

Räägib Mairi!
Kogu kooslus oli väga hea. Vaniljejäätis jäi küll teiste maitsete varju, kuid komplektina oli kõik paigas. Ei saa jätta mainimata, et jäätis on päris rammus, hoolimata sellest, et oli valmistatud rasvatust piimast ja koorest. Kõht sai igaljuhul hirmus täis. Isegi Ukul!

 

One reply on “Rimi-Genovese

 • Uku

  Ma ei saa mitte vaiki olla ja pean lisama Mairi jutule, et mind häiris samuti kogu väljanägemise odavus. Ma mõistan, et väljamaal on inimestel säärane komme, et jäätisepang on alati külmikus, ning sealt võetakse jao kaupa ning süüakse kaunilt taldrikult – siis tekib küsimus, et miks säärane kirsside ja kauniks aetud jäätisetippude vaev?

  Maitse puhul jäi minu jaoks natuke midagi puudu. Kas teate, mis maksavad kokteilikirsid? Oleks siin mõni proff baarmen, oskaks ta kohe ütelda, kui palju sajagrammine purgike neid maksab, antud jäätise puhul oli aga kollaseks aetud vanillijäätis segatud veel šokolaadijäätisega ning kirsid veel sinna otsa. Vaatan oma desktopil olevat Como järve pilti ning mõtlen: see kõik ongi ju lõunamaine ülepakutus. See on lõbus ning värvikas ellusuhtumine.
  Siis aga meenutan, kui maitsekad on itaallaste luksusvannitoad ja napp mööblidisain ning tekib tunne, et tumedate silmade ja süsimustade juustega mehed on Rimi (Kesko) valgetele poistele lihtsalt mingi odava jäätise sokutanud.
  Tühja need suured ja valged mehed sellest jäätisest midagi teavad – ise elavad ju lumede maal!
  Kokkuvõttes head komponendid aga neid oli minumeelest maitsetult palju.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.