Pure Vaarikajäätis mustikatäidisega

  • Tootja: Balbiino
  • Jäätise nimi: Vaarikajäätis mustikatäidisegat
  • Hind: 42.50kr
  • Maitse: 4
  • Pakend: 3
  • Kalorsus (100g): ei mäleta
  • Koorejäätis

 

Jäätis

Vaarikajäätis mustikatäidisega, või oli see mustikajäätis vaarikatäidisega? Ilmselt esimene variant on õige. Jäätisekausi ääres aga kippus järjekord segamini minema, kuna jõulisem maitse oli loomulikult mustikal. Mustikamoosi oli pandud kohe ohtrasti ja õrnalt vaarikane jäätis peale söömise lõpetamist tugeva mustika mulje. See ei ole sugugi paha, et mustikas sedasi prevaleerib, ma mõistan ka jäätisevalmistajate mõttekäiku, kus pelgalt mustikajäätis oleks ehk pisut lilla ja imelik tulnud. Vaarikaga koostöös aga tekkis meeldiv kooskõla.

 

Jäätisekunn  

 

Moosine suutäis.

Balbiino koduleleht leidsin tollesama jäätise Metsamarja nime kandmas, mis minumeelest sobib palju paremini jäätise nimeks, kui ingliskeelne marjade loetelu. Moosine oli jäätis küll. Vahepeal isegi tundus, et jäätis on ülemäära magus. Moos peabki olema magus, selle vastu ma ei vaidle, hapud jäätised ei ole kah teab mis head. Kohati tundus isegi sedasi, et tegemist on mingi külma magustoiduga, mis on vahustatud ja tema valmistamise juures on kasutatud kõvasti metsamarju. Jäätise struktuur ise oli kaunikesti vahune, kuid sulas kenasti suus. Mingit ebameeldivat ega keemilist maitset suhu ei jäänud. Mainin seda põhjusel, et ohtra marjalisandi korral säärane maik on kerge tulema.

 

jaatisekunni-arvamusKOKKUVÕTE

Soovitan jäätise kõrvale tassikest tugevat musta kohvi ja klaasitäit vett – sedasi tuleb maitsekooslus paremini esile. Kindlasti soovitan seda jäätist süüa päris vaarikatega, sest see toob õrnakese vaarikamaitse jäätise sees rohkem esile.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.