Premia Vau! Särtsakas Sidrun

 • Tootja: Premia
 • Jäätise nimi: Premia Vau! Särtsakas Sidrun, ehk sidrunimaitseline koorejäätis laimitükkidega
 • Hind: 1.65
 • Maitse: 3
 • Pakend: 4
 • Kalorsus (100g): 182kCal
 • Koorejäätis

 

Erkkollase pakendiga jäätis tõmbab tähelepanu. Jäätisepakendil on peale Vau! märgi ka palju kollast ja sellel vahvad joonistused – kommist huultejälgedeni ja rahvamustri lillest kompvekini. Vau! topsimõõt on endiselt üks väga sümpaatne ja paras mõõt. Kuigi Premia liigitab ta perejäätiste alla, siis pisikesi portsjoneid saab 500 ml topsist heal juhul kolm, normaalse annusega kaks ja andunud jäätissefännist ei jää midagi üle. Tuleb mainida ka seda, et Ben & Jerry’s jäätiste levinud pakend on just seesama pooleliitrine tops.

Jäätis on kaane all sama erk, kui pakend. Kulbiga võttes tundub struktuur olema üsna vahustatud ja kohev. Mingeid laimi tükke esmapilgul näha ei ole, hiljem aga annavad tunda küll. Selle jäätise juures häirib mind sidruni maitseaine keemiline kõrvalmekk. Mingil hetkel astuvad mängu need päris laimitükid – kohutavalt hapud. Nüüd alles saan aru jäätisetegijate särtsaka sidruni mõttest. Päris laimi tükkidest hoolimata domineerib keemiline sidrun sedavõrd, et jätab nad oma varju. Jäätise struktuur on üsna vahustatud ja ka seal on oma osa mängida – kõik kokku teeb omapärase ja värskendava elamuse, mida varjutab tehislik sidrunimaitse. Vahustatus koostöös sidrunimaitseainega tekitab odava tunde. Mul on kahju, et see sidrunimaitse nii tugevasti sealt üle kumab sest tegelikult mulle selle jäätise mõte väga meeldib.

 

Jäätisekunn  
Jäätisekunn  
Jäätisekunn  
Jäätisekunn  
Jäätisekunn  
Jäätisekunn  
Jäätisekunn  
Jäätisekunn  

 

Omajagu tooni annab ka selle jäätise kalorsus: vaid 182 kCal/100g nii et üks üsna figuurisõbralik jäätis. Kui ma oma vaimusilmas seda jäätist ette kujutan, siis näen teda pigem tunduvalt rammusama ja tihkemana. Laim on hea, aga sidruni maitse võiks olla ka nagu päris. Pigem pisut jääkristalline, nagu Premia jäätised ikka ja ilmselt siis ka kallim.

 

jaatisekunni-arvamusKOKKUVÕTE

Huvitav jäätis, mida keemilise kõrvalmaitse tõttu ei taha soovitada. Aga proovida võite ikka ja kommenteerida kah, et kas tõesti tundus nii keemiline või ehk polnud asi nii hull.

 

2 replies on “Premia Vau! Särtsakas Sidrun

 • Jaanika

  Olen ka suht jäätisehull inimene, püüan natuke tagasi hoida muidugi. Mulle see jäätis jubedalt meeldb, kuigi laimitükid on ikka tõesti hapud jah. A võtab nagu isu kohe ära, ei tapa suhkrulaadungiga. See mujaoks oluline, enamus maiustusi on nii ebameeldivalt magusad kuidagi.

  Reply
 • Merit

  Ma armastan head sirdrunijäätist väga. See konkreetne eksemplar ei mahtunud aga kindlati minu sidrunijäätiste top 3-e.

  Keemilise maitse osas Ukuga nõus. Ja ma ei tea, kas ma sain mingi teise partii jäätist, aga minu arust oli mõnusat sidrunist hapukust puudu. Seda ei kompenseerinud ka tõesti hapud laimitükid (mis olid samuti keemilise maitsega). Ütleks, et pigem oli pettumus (hädaga kõlbab süüa, aga naudingut ei tekita) ja rohkem ei ostaks. Kiidaks, nagu Ukugi, pakendit ja jäätise värvi. Maitse võisk ka eelnimetatule järele jõuda.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.