Premia Vau Muhe Mustsõstar

  • Tootja:Premia
  • Jäätise nimi: Vau Muhe Mustsõstar
  • Hind:
  • Maitse: 4
  • Pakend: 4
  • Kalorsus (100g): 300kCal
  • Koorejäätis

 

Premia 2014-nda aasta uustulijate hulgas on eelnevalt topsijäätisena tuntud Vau seeria Muhe Mustsõstar. Vau on omaaegne jäätisehitt, mis tasahilju on muutunud jäätisesõprade argipeävaks ja ilmselt ka natuke unustusse vajunud. Sellepärast on tore, et Vau seeria endiselt elab ja pisut teisel kujul – pulgajäätisena.

Vau Muhe Mustsõstar on üllatavalt lillat värvi. Ka šokolaadimaitseline glasuur on lillakas ja ning jäätis ise. Maitselt on Muhe Mustsõstar üsna hapukas, kuid hoolikalt tasakaalustatud maitse. Hapusus on olemas, aga mitte häirivalt. Mõned, kes maitsesid, pidasid seda rohkem palava suvepäeva jäätiseks.

 

Jäätisekunn  
Jäätisekunn  
Jäätisekunn  

 

Üldiselt on selline hapukas jäätis päris mõnus. Mustsõstra maitse on magushapu taha pisut varju jäänud, et kui silmad sulgeda ja unustada pakend, siis tundub maitse lihtsalt hapuna. Jäätise juures meeldis mulle väga tema kuju – pisut teravam ots justkui meelitab esimest ampsu võtma. Peenike tipp on hea ka sellel puhul, kui palava suvepäeva päike (kõigil neljal päeval :)) jäätise ära kipub sulatama ja jäätise ots ei lange alla, nagu Sõrmuste Isanda musta maagia torn. Glasuur on hea ja õhuke, kirjade järgi samuti mustsõstra maitsega. Mulle meeldib õhuke glasuur, aga mida õhukesem – seda raskem on tema abil mingit konkreetset maitset edasi anda.

 
 
KOOSTIS
 vesi, mustasõstramaitseline glasuur 22% (taimsed rasvad [palmi, palmiseemne, rapsi, kookose], suhkur, toiduvärvid: E153, betaniin; sidrunipulber, happesuse regulaator sidrunhape, emulgaator päevalille letsitiin, lõhna- ja maitseained), mustasõstralisand 15% (mustad sõstrad 45%, suhkur, vesi, paksendajad: pektiin, ksantaankummi; toiduvärvid: antotsüaanid, karmiin; lõhna- ja maitseained, happesuse regulaatorid: piimhape, kaltsiumtsitraadid), rõõsk koor 10%, suhkur, vadaku- ja lõssipulber, või, emulgaator E471, stabilisaatorid: E412, E410, E407; lõhna- ja maitseaine (vanilliin).
 

 

jaatisekunni-arvamusKOKKUVÕTE

Soovitan kindlasti. Kerge ja hea suvejäätis – õhuke glasuur ja parajalt hapu.

 

One reply on “Premia Vau Muhe Mustsõstar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.