Premia-Summer Dream

  • Tootja: Premia
  • Jäätise nimi: Vaarikamaitseline plombiir ja maasika-tomati sherbett
  • Hind: 9.10kr
  • Maitse: 4
  • Pakend: 5
  • Kalorsus (100g): ei mäleta
  • Koorejäätis

 

Suvisel ajal eelistan ma tavaliselt kergemaid jäätiseid – jogurti, sherbeti, sorbet või hoopi mahlajäätist. Kuidagi ei taha kohe palava ilmaga koorejäätist. Kuigi praegu küll palavuse üle kurta ei saa, valisin siiski suvejäätise – Premia sarja jäätise ja sherbetti segu, millel ka kaunis nimi Suve Unistus.

Pakend on väga kena ja “välismaine”. Värvid isuäratavad ja jätavad suvise ja marjase tunde küll. Marjasust rõhutavad ka pakendil lendlevad maasikad ja vaarikad. Kui ma lähemalt uurisin jäätise koostist, siis selgus et see on maasika-tomati sherbett. Pildiliselt ei oleks tomat ehk tõesti eriti “seksikalt” jäätise pakendil mõjunud. Kuigi minus tekitas tomati olemasolu jäätises kohe suuremat huvi selle vastu. Ehk oleks siiski olnud mõistlik tomatile ka anda võimalus pakendil särada, kuna maasika-vaarika jäätiseid on palju, aga tomati omasid ei tea kohea üldse.

Pakendi eemaldanud nägin ilusat roosat siiruviirulist jäätist. Glasuuri ei olnudki. Esimene kiht oli maasika-tomati sherbett. See oli meeldivalt hapukas ja väga mõnusa kreemise konsistentsiga. Kohe mugav oli limpsida. Päris sherbett see küll ei olnud. Kodus tehtud sherbetile lisatakse minuteada vahustatud munavalgeid, selles jäätises ma seda ära ei tundnud ja koostisosadest ka ei leidnud. Pigem meenutas see sherbett jogurtijäätist. Ka ei oleks ma kunagi osanud arvata, et see jäätis sisaldab tomatit, aga maitse oli siiski hea.

 

Jäätisekunn  

 

Peale sherbeti kihti tuli vaarikamaitseline koorejäätis. See oli mahe ja magusam kui sherbett. Eriti mõnusalt maitsesid nad koos. Võib öelda, et oli hea jäätis, kuid kahjuks mitte midagi erilist, mille kohta ma kohe pikalt oskaksin rääkida. Kui väga pingutada, siis võib hea  omadusena välja tuua ka seda, et tal ei olnud keemiamaitset, mis marjajäätiste puhul on päris hea tulemus, kuna tihti on marjad vaid keemiliste lisandite tulemus. Oma nime “Suve Unistus “väärib ta ka oma suhteliselt väikese kalorsuse ja rasva protsendi tõttu.

Huvitav kas Premia sari on Premia Tallinna Külmhoone kõige parem jäätise sari. Kuna nimi on tootja järgi, siis võiks arvata küll, et see nende lipulaev. Huvitav on omakorda veel see, et Premia pakend on täiesti inglise keelne. Ainult tagaküljel on väikeselt ka eesti keelne info. Ehk siis tehtud nähtavasti suuremalt jaolt ekspordi jaoks.

 

jaatisekunni-arvamusKOKKUVÕTE

Pean Premia sarja jäätiseid ikka veel maitsma. See jäätis mind piisavalt selle sarja headuses ei veennud.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.