Premia retrojäätised: Koolijäätis, Eskimo ja Regatt

 • Tootja: Premia
 • Jäätise nimi: Koolijäätis, Eskimo vanillijäätis šokolaadimaitselises glasuuris ja Regatt koorejäätis
 • Hind: 6.39
 • Maitse: 4
 • Pakend: 4
 • Kalorsus (100g): Regatt: 225kCal, Koolijäätis: 194kCal, Eskimo: 185kCal
 • Koorejäätis

Need on lihtsad jäätised, erilised oma retrohõnguliste pakendite poolest. Retroliin on Eesti jäätistelettidel üks eristuvaid liine, seda on märgatud ka teiste jäätisetootjate toodangus. Minu jaoks on oluline mitte ainult pakend vaid ka jäätis. Tõesti – koolijäätise on kollane glasuur täitsa olemas.
Retrojäätise tootmine peaks tähendama eelkõige seda, et ühel jäätisel on olemas eelprogrammeeritud tuntus mõne eelmise toote näol. Seega on see jäätis justkui juba rahva mälus olemas. Mulle meeldivad sügavad asjad, ehk siis ka lihtsad jäätised, mille kujundusel on oma kaugem sugulane ajaloos. Ma ei tea, kui palju tänastest kuni 25 aastastest inimestest mäletab Koolijäätist või Eskimo jäätist, minule meenub koolijäätis küll. Eskimo jäätise kohta mäletan, et seda ei olnud eriti saada. Regatti oli saada küll ja see on nõukogude-aegse tootedisaini kõige ehedam näide: viltused jooned ja ägedad kirjatüübid.

Jäätisekunn  
Jäätisekunn  
Jäätisekunn  
Jäätisekunn  
Jäätisekunn  
Jäätisekunn  
Jäätisekunn  
Jäätisekunn  

Võtame jäätised ükshaaval ette:
Regatt – mõnusalt jääkristalline ja parasjagu šokolaadine jäätis. Ei tundu väga rammus. Tõesti tuleb meelde nõukogude-aegne jäätis, Šokolaadi ei ole väga palju, see on hea. Mõne šokolaadijäätise tunnuseks on vänge kakaomaitse ja mulle isiklikult see ei meeldi. Seega – Regatt on minu jaoks täiesti paraja šokolaadisisaldusega.

Eskimo – glasuurikiht on õnnestunud paksusega. Ei ole liialt paks, ega õhuke. Kuigi pakendil on, et šokolaadimaitselises glasuuris, siis mõjub ehtsa šokolaadina.

Koolijäätis – apelsiniglasuur annab tugeva iseloomu jäätisele. Nii maitse kui ka värvuse poolest. Tundub, et ka lastele maitseb koolijäätis neist kolmest kõige rohkem. Jäätis tundub olema sama, mis eskimo jäätiski. Mitte liialt rammus ega ka liiga lahja, vaid paras. Pisut on tegu glasuuri sulatamisega suus – ta ei kipu üleliia kergesti sulama. Aga tugeva maitse annab küll. Mõtisklesin, et kas tõesti oli veneaegsel Koolijäätisel kah apelsiniglasuur? Võib olla oli, igatahes maitse on meenutades sama.

jaatisekunni-arvamusKOKKUVÕTE

Väga tore on näha Regatti, Koolijäätist ja Eskimojäätist taas poodides. Iseenesest on tegu lihtsate ja väga heade jäätistega. Ei ole liiga rammusad ega vahused. Soovitan kõikidel ära maitsta. Huvitav, mida noored inimesed nendest jäätistest arvavad?

3 replies on “Premia retrojäätised: Koolijäätis, Eskimo ja Regatt

 • Helina

  Regatti ostan, kui tahan minu mõistes ehedat jäätist süüa – selline mõnus koorene ja rammus. Teeb teistele vaat et silmad ettegi 🙂

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.