• Tootja: Premia
  • Jäätise nimi: Mesikäpp Šokolaadi vahvlikuulikestega vanilli-koorejäätis vahvlis
  • Hind:
  • Maitse: 4
  • Pakend: 4
  • Kalorsus (100g): 272kCal
  • Koorejäätis

 

Mulle on alati tundunud kahtlased need jäätised, mis tehakse muu brändi alt, kui jäätisetootja enda bränd. Mõmmi pidada olema Eesti tuntuim bränd ja kõigi lemmik. Jäätisest esimesi ampse võttes kadus hoiak. Hea jäätise mass ja parajad täidisetükid.

Jäätise paberist lahti võtmine on üks naljaks tegevus, sest vastupidiselt illustratsioonis kujutatule, on jäätise ots, nagu päkapikumüts. Tipp on justkui langenud alla, suutmata enam kenasti püsti püsida.

Tegemist on lihtsa jäätisega, mille vorm ja sisu on täiuslikud. Ma ei ootaks sellest jäätisest midagi muud, kui lihtsalt head jäätist ja seda ta ka on. Meie maitsmise seltskonnas see mingil põhjusel paljudele ei maitsenud. Ma ei ole absoluutselt kindel, aga ilmselt tekitab Mõmmi pakend siiski liigselt eelarvamusi. Mõmmi on ju komm ja kohe tekib selline tunne, et jäätises on kah midagi pistmist kommiga. Ma ei oska seda seletada aga väike vastuolu seal kusagil on.

 

Jäätisekunn  
Jäätisekunn  
Jäätisekunn  

 

Mõmmi jäätise teeb heaks ka tema kitsam vahvel. Glasuur on kenasti õhuke ja sulab suus. Jäätisemassi veekristallid annavad tunnustust selle kohta, et Eesti jäätised on tõesti enamuses ausad koorejäätised.

 
 
KOOSTIS
  vesi, koonusvahvel 15% (nisujahu, suhkur, emulgaator sojaletsitiin, kookosrasv, või, sool, kergitusaine sooda, lõhna-ja maitseaine), piimašokolaadimaitseline glasuur 10% (suhkur, taimsed rasvad [palmiõli, palmiseemneõli, kookosõli], lõssipulber, kakaovõi, kakaomass, võiõli, täispiimapulber, emulgaator päevalille letsitiin, lõhna- ja maitseaine), rõõsk koor 12%, suhkur, šokolaadi-vahvlikuulikesed 5% (šokolaadiglasuur 84% [kakaomass, suhkur, kakaovõi, piimarasv, emulgaator sojaletsitiin, looduslik lõhna-ja maitseaine (vanilje)], vahvel [nisujahu, suhkur, linnasejahu, nisutärklis, kergitusaine sooda, sool, kakaovõi, looduslik lõhna- ja maitseaine (vanilje)], glasuuraine [glükoosisiirup, suhkur, paksendaja kummiaraabik, taimsed rasvad muutuvas suhtes [kookose, palmiseemne, palmi], modifitseeritud tärklis]), vadaku- ja lõssipulber, või, emulgaator E471, stabilisaatorid: E412, E410, E407; lõhna- ja maitseaine (vanilliin).
 

 

jaatisekunni-arvamusKOKKUVÕTE

Soovitan – aus ja hea tuutujäätis. Ärge Mõmmit peljake, maitske kindlasti.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.