• Tootja: Premia
  • Jäätise nimi: Koorejäätis küpsise ja vaarikatükkidega
  • Hind: ei mäleta
  • Maitse: 4
  • Pakend: 5
  • Kalorsus (100g): 214kCal
  • Koorejäätis

 

Premia ütleb nii: “Ära iial kasva suureks”. Ausalt – mulle teeb selline lähenemine ainult rõõmu. Eesti jäätiselettidel on sadu erinevaid jäätiseid, aga vähe selliseid, mis avaldavad muljet. Küpsisetükid ja vaarikad ei ole enneolematud komponendid jäätise sees. Plastikust tops ja koorejäätis on samuti üsna harilikud nähtused. Kõik kokku moodustab siiski eriliselt julge ja omapärase jäätise.

 

Eesti jäätiselettidesse ründab sisse euroopalikku hõngu nii uute jäätiste kui ka pakendikultuuri näol. Mõnikord vääribki märkimist ainult kallis hind ja äge pakend – jäätis ise ei ehmata sugugi. Premia Küpsisetort on omalaadne segu tänapäevasest väliskestast ja julgest jäätisest. Mulle meeldib. Küpsisetort on ju meie kõigi tuntud ja lihtne tort, kus biskviitküpsised on mõnusalt pehmeks ligunenud. Mina mäletan küpsisetorti ka oma lapsepõlvest.

 

Premia jäätisemass on alati äratuntavalt jääkristalline ja vähese vahustatusega, sulamisel tekib kausi põhja kodujäätisele sarnane jäätisesegu. Küpsise tükid jäätise sees on ebaharilikult kopsakad. Vaarikatükkide üle ma ei kurda – nemad on tervikus ilmselgelt taustategijad. Süüa tuleb seda jäätist aeglaselt – avastades maitseid ja tunnetades komponente. See jäätis ei anna ennast esimesel suutäiel kätte, vaid nõuab rahulikku mediteerimist ja oma “suu kuulamist”. Lusikas otsib jäätisebokaalist põnevaid nurki ja varjundeid – mõni pipspreili suudab ilmselt ka kõik küpsisetükid jäätise seest välja urgitseda. Alguses ma mõtlesin, et need küpsisetükid on liiga suured ja tugevad aga hiljem harjud nendega ja hakkad nägema selle magustoidu pühalikku iseloomu.

 

premia-kypsisetordijaatis-portrait-jaatisekunn

 

Ma pean tunnistama seda, et igatsen ausate küpsiste ja vaarikate sidujaks rammusamat jäätisepõhja. Ilmselt ei ole selline pomm sobilik figuurijälgijatele. Näen tootearendusena “Match Made in Heaven ” varianti sellest jäätisest, kus Küpsisetort kurameerib Eriti Rammusa jäätisega. Mulle meenub mälupilt Milano vaksalist, kus üldisest inimmassist torkas silma ääretult stiilne ja üleni roosasse riietunud korpulentne daam, kes tassis suurt roosat Hello Kitty ratastega kohvrit järel. Umbes selline oleks ka ekstravariant Küpsisetordi jäätisest. Äge!

 

Premia – ära ise kah iial suureks kasva ja kui ka kasvad, siis jäta oma jäätisetootmine ikka Eestisse. Eestimaine päritolu on Premia jäätiste puhul peaaegu et kõige olulisem argument. Kui jäätisetootmine piiri taha viia, siis on väga raske säilitada sama maitset ja tuntust.

Muide – Premia on üks väheseid jäätisetootjaid, kes enamike jäätiste koostise rahulikult kodulehele üles riputab.

KOOSTIS

vesi, rõõsk koor 13%, vaarika toormoos 12% (vaarikad 50%, suhkur), suhkur, küpsisetükid 10% (nisujahu, suhkur, palmiõli, lõssipulber, vesi, glükoosi- ja fruktoosisiirup, kergitusained: E503, E500; sool, looduslik lõhna- ja maitseaine [vanilje]), vadaku- ja lõssipulber, või, emulgaator E471, stabilisaatorid: E412, E410, E407; lõhna- ja maitseaine (vanilliin).

 

jaatisekunni-arvamusKOKKUVÕTE

Iseloomuga jäätis, ausate küpsisetükkide ja vaarikatega. Soovitan Earl Grey teega ja varuge aega jäätise tunnetamiseks.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.