• Tootja: Premia
  • Jäätise nimi: Kirju Koer
  • Hind: 4.19
  • Maitse: 5
  • Pakend: 6
  • Kalorsus (100g): 210kCal
  • Koorejäätis

 

Kuigi Premia on tuntud kui asjalik ja konservatiivne jäätisetootja, on tema viimane jäätisesari väga mänguline ja vallatu. Ikkagi börsifirma ju! Vähemasti endine börsifirma. Kõigepealt toon välja olulisima näitaja uue jäätiseduo juures: pakendi ja jäätise ühtsus. Mõlema jäätise nimed mängivad siin samuti väga olulist rolli: Kirju Krants ja Küpsisetort.

premia-kirju-koer-tops-jaatisekunn-2
 

PAKEND

Kirju Krantsi helesinine topsik on uutmoodi pakend. Juba kujundus räägib jäätise erilisusest ning kutsub ülesse mitte suureks kasvama. Kindlasti olete neid kahte jäätist lettides näinud, nad torkavad kohe silma. Vallatud ja hõngulised joonistused pakendi peal selgitava koostisosade kaanonit väga ilmekalt. Ma ei ole kindel, kuidas mõjuvad säärased illustratsioonid pisut vanamoodsale ja konservatiivsele sihtgrupile aga selge on see, et aeg muutusteks on küps.

 

Plastiktops on ratsionaalne ja asjalik pakend – ei ta muutu pehmeks ega saa hooletu transpordi käigus muljutud. Tuletan meelde kõikidele veel nippi, kuidas teada, kas jäätis on poelettidel vahepeal sulanud või mitte – raputage pakendit. Kui krõbiseb, siis on tegu sulamisel ning taas külmumisel tekkivate veekristallidega ja sellist jäätist ei tasu osta.

 

premia-kirju-koer-kompa-jaatisekunn

 

JÄÄTIS

Jäätis ise on tugevalt šokolaadine. Ma ei saanudki päris täpselt aru, kas on see mõrkjas šokolaad või äärmiselt tugev kakao maitse. Jäätise struktuur on Premia jäätistele kohaselt parasjagu kristalline ja mitte liiga vahustatud ega pehme. Värvus on tumepruun, ma loodan, et piltide pealt on see ka näha.

 

Väga oluliseks komponendiks Premia Kirju Koera juures on täidisetükid. Seal on magushaput marmelaadi, hästisuussulavaid rosinaid ja küpsisetükke. Just julged täidisetükid annavad jäätisele tema mängulisuse. Kuigi tükid on suhteliselt suured, sulavad nad sellest hoolimata suus kenasti ära ja ei mõju takistusena jäätise söömisel. Kõige vähem on tunda rosinaid, enim on tunda küpsisetükke. Rosinad on tõesti õnnestunud selliselt, et nad ei ole mitte liiga tugevad tükid, vaid annavad oma maitsenüansi edasi väga tagasihoidlikul moel. Minumeelest oleks võinud neid isegi rohkem olla 🙂

premia-kirju-koer-kompa-jaatisekunn-2

 

Kirju Koera jäätisega on selline lugu, et juba poest ostmisest peale tead, et saad midagi erilist. Jäätise hind on küll kõrge, aga ei jõua siiski järele Ben&Jerry’s – ele

 

Olles ära söönud üle poole jäätisetopsist, avastasin end mõtlemast millegist hapust. Marmelaad küll on hapukas aga tundus, et natuke midagi võiks olla veel hapumat. Selle pisikese puudujäägi kõrvaldavad kergesti näiteks külmutatud vaarikad, mida sageli jäätiselettide lähistel müüakse. Selline hapuigatsus võib olla ka ainult minu teema. Kui kellegil veel selline tunne tekkis, pange siia alla kommentaaridesse kirja.

 

 
KOOSTIS
  vesi, rõõsk koor 13%, vaarika toormoos 12% (vaarikad 50%, suhkur), suhkur, küpsisetükid 10% (nisujahu, suhkur, palmiõli, lõssipulber, vesi, glükoosi- ja fruktoosisiirup, kergitusained: E503, E500; sool, looduslik lõhna- ja maitseaine [vanilje]), vadaku- ja lõssipulber, või, emulgaator E471, stabilisaatorid: E412, E410, E407; lõhna- ja maitseaine (vanilliin).

 

jaatisekunni-arvamusKOKKUVÕTE

Kohustuslik jäätis kõikidele jäätisesõpradele. Eriline jäätis täidisest pakendini.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.