Piparmündi-šokolaadi talujäätis Sepa talult

  • Tootja: Sepa mahetalu
  • Jäätise nimi: Piparmündi-šokolaadi jäätis
  • Hind: 6.85
  • Maitse: 5
  • Pakend: 1
  • Kalorsus (100g): Ei ole mainitud
  • Koorejäätis

Sepa talu jäätistega on see lugu, et neid tuleb hoolega otsida ja parasjagu peale passida. Muidu ei õnnestu midagi saada. Minul õnnestus Krõõda poest ära tuua piparmündi-šokolaadi jäätis. Vastavalt eelmisele kogemusele jätsin jäätise kohe tavalisse külmikusse pisut sulama – et oleks pehmem. Selline kerge sulamine tasus end ära ja jäätist oli kulbiga mõnus võtta. Eks kodujäätised kipu ikka peale pikemat sügavkülmas hoidmist natuke liiga kõvad olema.

Mingil moel on Sepa talujäätis saanud pisut kohevamaks ja mõnusamaks. Lisaks tundus mulle ka, et enam ei olnud maapiima meeletut rammu. Minul ei ole rammusa jäätise vastu midagi, aga vahel on hea, kui jäätis on parasjagu rammus. See kuidagi muudab jäätise struktuuri pehmemaks, kohevamaks ja õhulisemaks.

Piparmündi-šokolaadijäätis on üldiselt tuntud kooslus. Tehasejäätistel on tavaliselt piparmünt kuidagi teistsugune. Mairi ütles, et poejäätise piparmünt pidada õhkama vastu. Selles on omajagu tõtt ja sellepärast mulle üldiselt piparmündi-šokolaadijäätised eriti ei meeldigi. Et siis mitte sellepärast, et Mairi nii ütles, vaid sellepärast, et piparmünt kipub muud maitsed ära lämmatama.

Jäätisekunn  
Jäätisekunn  
Jäätisekunn  

Siin on hoopis teine lugu!

Piparmünt on selline, nagu oleks ta värskelt peenralt korjatud. Sepa mahetalu puhul võiks nii ollagi. Mahe, tasane ja malbe piparmünt. Šokolaadipuru parasjagu peene ja keele peal sulav. Jäätise enda struktuur on pisut veekristalline ja muud mahekomponendid sinna otsa annavad juba üsna tasakaalus ja küpse maitse. Jäätise struktuuri koha peal on Sepa talujäätistega selline lugu, et nad peavad pisut rohkem sulama, kui poejäätised. Muidu tuleb jäätise struktuuri pisut tükiline tunne.

jaatisekunni-arvamusKOKKUVÕTE

Jällegi kohustuslik jäätis. Selle peab ära maitsema. Äärmiselt malbe piparmündi, peenete šokolaaditükkide ja maitseka jäätise meeldiv kooslus. Tubli töö.

3 replies on “Piparmündi-šokolaadi talujäätis Sepa talult

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.