Odavatest jäätistest

Meie väikeses küsitluses kus küsisime: milline jäätis on odav, vastas 13 inimest ja nende hulgast enamus pidas odavaks siiski jäätist, mis maksab alla 5 krooni. Ilmselt on tegemist ka sellega, et me ei püüdunud toetuda reaalsetele hindadele kusagil poes või poeketis, vaid püüdsime teada saada pigem hinnaklassi.

Odavate jäätiste kategooriasse pretendeerivad selgelt pulgajäätised ja vahvlitopsid. Lisaks veel mõned rariteetsed klotsid ning kummalised tuutud. Mahlajäätiseid ei ole me selles blogis veel ette võtnud, nende aeg alles tuleb. Kõige odavam jäätis oli pulgajäätis: Yeti Blueberry hinnaga 5.90. Ma kaldun arvama, et tegemist oli kas näpuvääratusega või siis mingi erilise ja tähelepanuta jäänud allahindlusega, sest tavaliselt maksavad sellised jäätise kõik 8.60.

Mis aga puudutab jäätise hinda ja jäätise sisu, siis on kõige kallimateks pulgajäätisteks Ingmani Kingis Xtra jäätised. Olenemata sellest, et nad on oma mahult palju väiksemad, tasakaalustab pisikest olemist paks täidis pulga ümber. Ma ei saa jätta mainimata, et hoolimata kõikidest hüvedest, mida Kingis Xtra sari meile pakub, ei tundu ta olevat õigustatult kalleim pulgajäätis. Tema maitse ja väljamaine olek, paks glasuur ning pulga ümber koondunud shokolaad ei tee jäätisest sedavõrd elitaarset toodet, et 12 kroonine hind tunduks tõsiseltvõetav. Siinkohal tuletame meelde jäätise müümise printsiipi: kuum suvi ja valge, külm ning magus jäätis – astud leti äärde, mõtled korra ja pistad korvi. Koolipoisi jäätiseks Kingis Xtra’t nimetada ei saa, kuna koolipoiss loeb sente! Jäätisegurmaani ihalusobjektiks seda samuti lugeda ei saa, kuna ta ei ole lihtsalt nii eriline.

Ingman on toonud Eesti turule mitmeid väga häid jäätiseid, mida ostan hinda vaatamata, kuid siinpuhul teeb tavaline Selveri punavalge shokolaadiglasuuriga vanillijäätis talle silmad ette. Siin blogis ei ole seda pulgamaiust veel hinnatud, aga varsti kirjutame ka selle loo ära.
Nimelt on odav Selveri pulgajäätis oma lihtsuses ning maitseomadustes palju etem, kui Ingman Xtra. Esile võiks tuua Yeti sarja, kus erinevate glasuuridega Yetid on Eesti jäätiseturgu väga meeldivalt magusamaks teinud. Yetide hind on enamasti maagiline: 8.60

Teine odavate jäätiste klass on vahvlitopsid. Odavaim esindaja MEIE BLOGIS (kõiki ei ole veel jõudnud maitsta) on UVIC Karamellilisandiga Vahvlitops. hind: 5.50 Nende torbikutega on see lugu, et olenemata hinnast ja pakendist, kipub kvaliteet oleme kehvem pulgajäätistest. Ma ei tea, miks see nii on. Ei mingit mängulisust, ei mingit salapära ega ootamatusi. Lihtsalt vahvel, kuhu sisse on masinast plurtsatatud vajalik kogus jäätist ja kõik. Muidugi – mida siis jäätiselt veel tahta? Külm ja magus. Jäätisetootjad! Aeg oleks ära kasutada see klassikaline vahvlitops ning panna sinna midagi sellist, mis jäätisemaiad suud naerule tõmbaks. Üllatage meid! Hinnad ei ole nagunii kooskõlas sisuga, nii et paugutage! Tõstke näiteks 4 või 5 krooni hinda ja lisage piparmünilehti või murakakuulikesi! Lisage vahvlipurusi või iirisetükke! OK ma tean küll, et Mr. Big sisaldab mõnedes väljaannetes kogunisti komme. Õige pea kirjutan selles jäätisest.

Kokkuvõttes: odavaim jäätis on täna alla 10 krooni, kuigi rahvas ilmselt sooviks et see hind oleks alla 5 krooni. Parimad ja odavaimad tunduvad olevat need, kus hind on mõistusepärane ning tootja on pisut vaeva näinud iseloomu andmisega.

Siiski! Vahepal sattusime Jüri Edu poodi, kust leidus Säästujäätis säärase hinnaga: 2.90! See on vaieldamatult Eesti turult kättesaadavatest jäätistest kõige odavam. Tegemist oli tavalise valge vanillijäätisega ja maitse puhul on teda raske eristada mõnest kummalisest topsist, mis maksab näiteks 8.60. seda võib vist nimetada brändita jäätiseks! Oma hinna ja välimuse kohta VÄGA HEA JÄÄTIS!

KUI KEEGI ON NÄINUD POES MÜÜGIL VEEL ODAVAMAT JÄÄTIST KUI 2.90, SIIS PALUN ANDKE TEADA!
Võib kirjutada siiasamma alla kommentaariumitesse.

2 replies on “Odavatest jäätistest

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.