Nipiraamatu jäätisetest

Korraldasime Nipiraamatu toimetusega koos suure jäätisetesti. Testi valisin 12 jäätist, mis on hetkel ühte – või teistpidi huvitavad. Muidugi ma pean kohe ütlema, et 12 jäätist korraga ära maitsta on ikka paras katsumus. Sellepärast keetsime head musta kohvi ja võtsime jäätiste vahele lonksu, et maitsemeeli puhastada. Kohvi on selles mõttes hea ja mõru.

Jäätiste hindamine on alati selline tegevus, mille käigus tuleb välja inimeste erinevus: ühele meeldib kakaomaitse, teisele aga magus marjamaitse. Millegipärast said kakaojäätised siin testis üsna halva tulemuse.

Kuidas me jäätiseid hindasime?

Igale jäätisele andsime kolm hinnet. Need liitsime kokku ja nii sai iga inimene iga jäätise kohta ühe hinde. Hiljem arvutasin välja kõikide inimeste hinnetest iga jäätise kohta keskmise hinde. Väga oluline oli jäätiste järjekord, sest kõige tugevama maitsega jäätised tuleb alati jätta lõppu ja õrnemad algusesse. Jäätistesti tulemused on üldiselt hästi olukorrapõhised.

Kokkuvõttes on alati suur rõõm proovida toredate inimestega häid jäätiseid! Suured tänud kõikidele osalejatele ja ka jäätisefirmadele, kes meile maitsmiseks jäätiseid andsid.

Kui soovid kah korraldada jäätisetesti, anna teada ja kirjuta siia . Jäätisetest vajab omajagu ettevalmistust, head kohta ja samuti häid inimesi 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.