Musi Apple Pie * Toffee

 • Tootja: Balbiino
 • Jäätise nimi: Õunakoogijäätis iirisetäidisega
 • Hind: 50.90kr
 • Maitse: 5
 • Pakend: 6
 • Kalorsus (100g): ei mäleta
 • Koorejäätis

 

Poes pakendit silmitsedes jõuan oma mõtetes kummalistele radadele, et ei tea, kas see jäätis ikka tõepoolest on nii hea, kui see pakend välja näeb! See ei ole karjuv esmamõte vaid selline kuklas kuditav mõttepoeg, mis ennast vaikselt ja arglikult tunda annab. Jäätisepakend on meistriteos omaette ning kujundaja ja pakenditootja koostöö näib sujuvat siinkohal vägagi hästi. 0,9 liitrine pakend tundub miskil kummalisel asjaolul olevat  väga seksikas ja sobilik jäätise pakendamise kogus. Loomulikult ei saa ükski valge unistus mahtuda inimese poolt määratud mõõtühikutesse ja see 0,9 liitrit on isegi et põnev. Ühesõnaga – lahe ja paljulubav pakend. Vaatame edasi.

Jäätis.

Avanud karbi kaane vaatab vastu kolm sõbralikku jäätisetippu, milledelt valgub alla magusat iiriselisandit. Ma olen seda pilti kusagil näinud …. mõtlen… mõtlen…. ahhaa – Ingman! Seal kusagil oli midagi taolist, mis tegi mu meele rõõmsaks. Olen nõus jäätisemaiate inimeste sõnadega, et täidis on siiski midagi, mis käib jäätise juures, mitte ei ole olulisim komponent. Olen nõus, aga siiski on üks õunakoogijäätise põhilisi võlujaid just seesama jäätisetippudelt valguv iirisetäidis. Imestan vaid, et miks nii head täidist tuleb kirjutad kolmepunktises kirjas muude “E” de keskele. See pole oluline, peaasi et iirist jätkuks – ja seda jätkub. Peaagu põhjani. See on luksus. Loomulikult tuleb teel põhja kohtuda veel teiste komponentidega: nendeks on õunatükid ja koogitükid. Viimaseid tundub väga napilt olevat. Koogikriis on tunda kogu jäätisesöömise jooksul, kuna õunatükkidega koonerdatud ei ole, siis on tasakaalust väljaviidu maitsemeel vägagi tundlik koogitükkide puudulikkuse osas. Peaks vist ise kooki juurde panema! Vaatan oma külmkapi poole – mulle tuleb koheselt meelde, et seal ei ole mingit õunakooki. Niiväga ei maitsegi sellised muretaigna koogid, aga siin, selle jäätise sees ma korraga tunnen neist puudus. Elu on ikka kummaline.

 

Jäätisekunn  

 

Jäätise enda konsistents ja struktuur on väga meeldivad. Parasjagu kooresed ja mõnusalt pehmed. Ma ei leia vajadustki uurida, kas tegu on koorejäätisega või piimajäätisega, kuna usun, et just selle esimesega on tegu. Õunatükid annavad isegi sedavõrd väheste koogitükkidega kooskõlas kummalise pooljõuluse tunde ning jäätis omandab personaalsuse. Korra vilksatas peast läbi mõte, et tegu võiks olla isegi käsitsitehtud jäätisega! Ei ei ma ei ole nii naiivne, tean küll, et on olemas liinid ja masinad ja suured, tohutusuured külmikud.

 

jaatisekunni-arvamusKOKKUVÕTE

Kokkuvõttes on tegu väga maitseka kooslusega, mille iseloomulikud komponendid ehk natuke vajaksid timmimist, kuid mis kõigest hoolimata jätab väga meeldiva ja omalaadse karakteri Musi paljuliikmelisse perekonda. Jäätis pakendi sees on tõepoolest peaaegu nii hea, kui lubatud.

 

3 replies on “Musi Apple Pie * Toffee

 • Tiku

  Muidu tõesti täitsa hea jäätis, aga pakend on küll väga ebakvaliteetne. Pakendit avades jäi tunne, et see jäätis polegi mõeldud ärasöömiseks. Igatahes peaks selle pakendi avamise funktsionaalsusega veel kõvasti tööd tegema.
  Ka jäätisekarbi avamine peaks olema puhas rõõm:)

  Reply
 • Uku

  Tõepoolest on nende vannide üks eripärasi see, et avamiseks ettenähtud lõiguke pakendiservas on kohati raske leida ja kui leiad, siis raske eemaldada. Iseenesest on mattkattega vann kenakene ja vanni kuju kah seksikas, kuid esmasel avamisel tekivad probleemid. Ma olen seda ise ka varem tundnud, aga ei söandanud kriitikanoolt tulistada. Nüüd tundub, et on ikka raske avada küll.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.