Mr.Big cheese cake & strawberry

  • Tootja: Balbiino
  • Jäätise nimi: Juustukoogimaitseline jäätis maasikalisandi ja glasuuriga
  • Hind: 8.90kr
  • Maitse: 4
  • Pakend: 4
  • Kalorsus (100g): 225kCal
  • Koorejäätis

 

Seekordseks maitsenaudinguks valisin Balbiino Mr. Big sarja jäätise. Vahvlitopsis jäätised on mugav toode. Ei ole suurt ohtu, et midagi tilguks kuskile ja käed ka ei kleepu pärast kõige külge (alati ei ole ju võimalust käsi pesta).

Pakend on mugav ja ilus. Kuna olen ise sellise minimalistlikuma kujunduse austaja, siis pakendi kena valge-kuldne matt pind oli minu maitse järgi küll. Peab küll ütlema, et kui koostisosadest maasikas oli pakendil täitsa esindatud, siis juustukoogi sisalduse võis välja lugeda vaid nimest. Kuna olin teadlik sellest uuest tootest, siis oskasin ka otsida. Kui ma ei oleks teadnud, oleksin pidanud seda arvatavasti maasikajäätiseks.

 

Jäätisekunn  

 

Jäätis vastab oma nimele-vahvlitorbikust kõrgub välja suur shokolaadiglasuurine mägi. Glasuur on hea ja krõbe ja ei lagune. Jäätisetorn ise on mõnusalt õhuline. Võtan ampsu ja jään ootama…juustukoogi maitset noh…seda pehmet ja sametist maitset. Ja tõesti, midagi nagu on. Võtan veel ühe ampsu ja juba rõõmustan, ongi natuke nagu juustukook. Ja maasikamoosi on ka, sellist marmelaadi sarnast. Aga siis hakkab midagi kummalist juhtuma, suhu tekib selline mõrkjas, kibekas maitse. Söön edasi ja arutlen peas selle maitse üle. Uurin toote koostisosi ja mõtlen, mis sellist maitset tekitab. Meenuvad veel vanad ajad, kui toidule essentsi lisamine tekitas sellise maitse. Ja äkki!!! See maitse on kadunud. Söön mõnuga edasi, kuid olen natuke häiritud sellest eelnevast maitsest. Ja siis tuleb see jälle!!! Nüüd olen juba päris segaduses ja ei saa üldse aru, kuidas saab nii olla. Jäätis on ju üks mass ja peaks maitsema vähemalt ühe topsi raames samamoodi. Alles suhteliselt jäätise lõpus, kui minu teele jääb suur lasu maasikamoosi, saan aru, et asi ei ole jäätises. See on hoopis moos, mis on pisut kibeka maitsega. Olles sellest läbi kaevunud jääb ainult jäätis. Ja see on tõesti hea ja ta tõepoolest on nagu juustukook. Natukene.

Unustasin rääkida ühest olulisest osast veel vahvlitopsi puhul-vahvlist. Vahvel oli mõnus ja krõbe nagu üks vahvel olema peab. See on ka oluline osa topsijäätise puhul, sest vahvlid kipuvad minema nätskeks ja neist ampsu võttes kaasa venima. Vahvlid ei tohiks venida. Nii et siinjuures kiidusõnad Balbiino vahvliküpsetajatele.

P.S. Mr.Big sarja jäätistel käib kuni augusti kuuni kampaania, kus on võimalus igapäevaselt võita 500 krooni ja korra nädalas loositakse välja 5000 krooni. Saadan SMS-i ära ja kui peaksin võitma, siis mõtlen ehk ringi selle kibeda maitse suhtes. Vihje tootjatele. 😉

 

jaatisekunni-arvamusKOKKUVÕTE

Võib öelda, et Mr.Big juustukoogi maitseline jäätis oli seda tõesti esimesest kuni viimase ampsuni. Vahepeal toimusid lihtsalt kummalised asjad. Aga maitse, mis jäi pärast viimast ampsu suhu, oli tõesti hea.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.