Mida teha, kui ostsid sulanud või muserdatud jäätise?

Jäätise tootmine on keeruline ja keerukat tehnilist baasi nõudev protsess. Jäätise lahkudes tootja külmhoonest, peaks panema kogu edasises vastutuse poodide õlule aga inimesed sageli nii ei arva. Nemad mõtlevad, et ostes teatud jäätist, mis osutus sulanuks, on tegu selle konkreetse jäätise hädaga.

Tegelikkuses on kõikidel Eesti jäätisetootjatel väga korralikud külmhooned – olen pea kõiki neid isiklikult näinud ja külastanud. Kõikides jäätisetootmistes tehakse suures osas käsitööd ja iga jäätis käib kellegi usinatest töökätest läbi.

Suurim probleem jäätistega tekib poodides. Kohati on jäätiseletid väga hooletult hoitud ja mustad ning kasimata. Olen sellekohaseid märkuseid teinud otse sotsiaalmeedias ja see on vahel aidanud. Samuti on külmletid vahest rivis väljas ja kipuvad üles sulama. Kuna toote välimus sellest ei muutu, siis riknenud kaupa välja ei praagita. Need jäätised, mis külmikus teiste jäätiste alla jäävad, on vahest lapikud ja koledad.

Põhiliselt riknevad jäätised poodides – tänu katkistele külmikutele, kohmakale transpordile ja vahest ka kogemata.

 

Annan paar nippi, kuidas poes riknenud jäätist ära tunda:

 

1. kui osta perejäätise, raputa pakendit. Kui kostub krõbinat, siis on tegu jääkristallidega. See jäätis on sulanud ja taas ära külmutatud.

2. koonusjäätise ja pulgajäätise ostmisel vaata hoolega, kas jäätis on ikka õige kuju ja konsistentsiga. Külmletis olev jäätis ei tohi olla pehme ega deformeerunud.

Kui leiad poest riknenud jäätise – anna sellest koheselt teada poe töötajatele. Ostjate tagasihoidlikkuse tõttu on võimalik, et poes on müügil kõlbmatud jäätised. Kui siiski ostsid ja kodus selgus, et jäätis on kõlbmatu – kirjuta kohe näiteks Tarbijale või Jäätisekunnile.

 

Sama teemat kajastas ka Postimehe Tarbija

Screen Shot 2016-02-25 at 23.16.22

 

NÄIDE DEFORMEERUNUD JÄÄTISEST. ÄRA SELLIST JÄÄTIST OSTA!

Deformeerunud jäätis.

Deformeerunud jäätis.

Selgus, et pakendis on poolik jäätis! Ma ei teagi, kelle viga see on.

Selgus, et pakendis on poolik jäätis! Ma ei teagi, kelle viga see on.

 

4 replies on “Mida teha, kui ostsid sulanud või muserdatud jäätise?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.