Lotte Perejäätis

  • Tootja: Premia
  • Jäätise nimi: Koorejäätis ehtsate maasikatükkidega
  • Hind: ei mäleta
  • Maitse: 4
  • Pakend: 5
  • Kalorsus (100g): ei mäleta
  • Koorejäätis

 

Ääretult kaunis ja hõnguline pakend Premialt. Pildid pakendi peal annavad mõista, et tegu on millegiga, mis on väga väga “lotte”. Esmane maitse ei ole halb ja mida sügavamale kaevud magusas ja valges õnnistuses, seda rohkem sa uinud. Korraga libiseb pilk taas pakendile ja seal ilutsevale kirjale: “KOOREJÄÄTIS EHTSATE MAASIKATÜKKIDEGA” Mälud suutäie hoolikalt läbi, et leida sealt mingi maasikatükk, kuid seda ei õnnestu tuvastada. Maasikatükkidega ei ole lood hästi! Järgmine sõnapaar, mille peal pilk pidama jääb on “koorejäätis”. Mõnusalt õhuline ja piisavalt lahja jäätis ei too küll kuidagi koore maitset silme ette. Ei, koorejäätisega küll tegu ei ole, kumiseb peas. Kuid jäätis on hea – ta on hea, nagu ikka. See “nagu ikka” saabki lõppkokkuvõttes purustavaks argumendiks sellele paljulubavale pakendile. Nimelt on Lotte multifilm teadupoolest loodud suure tiimi töö tulemusena ning aastatepikkuse oskuste ladestumisega meistrite ajju. Lotte Perejäätise puhul seda küll ei saa ütlemata jätta, et tegu on hea jäätisega, aga seal ei ole mitte midagi erilist, mis teeks temast tõelise “Lotte Perejäätise”. Lottet ei ole jäätise sees ja ei ole ka maasikatükke. Jäätis on hea, aga tundub, et see on lihtsalt üks hea jäätis, millele kujundajad on kujundanud kauni ümbrise, mis peaks jäätise puhul olema tema uniersaalne müügiargument.

 

Jäätisekunn  

 

Suvi on palav ja jäätist kulub. Olgu pakendil Lotte, või mõni muu ligitõmbav tegelane, kokkuvõttes ostetakse siiski jäätist. Ma ei saa endale lubada selliseid sõnu. Ma tean, et iga toote väljalaskmise juures teeb tööd mitte ainult üks, vaid mitu tiimi ning kogu töö läbib ilmselt range komisjoni enne seda, kui ta poe külmlettidesse jõuab.
A Le Coq kuulutas välja õllepurgivõistluse, mis kokkuvõttes on poe riiulitel väga omanäolise väljundiga ning kõik teavad, et purgi sees on endiselt sama õlu. Võib olla peaks Premia korraldama samasuguse võistluse ning jäätisepakendid saaks sõltumata jäätise maitsest, olla vägagi omanäolised ning huvitavad. Keegi ei ootaks nende seest midagi muud kui ainult tavalist valget jäätist.
Mina ei ole tootearendaja, ei ole isegi komisjoniliige, ei ole mitte midagi muud, kui pelgalt ostja tänavalt. Kuna jäätis on mulle nii oluline, siis on ka kõik jäätisega seonduv mulle väga oluline. Seega – jäätis ümbermaitsmisele. Esialgu kehvad hinded ja suur küsimärk.

 

jaatisekunni-arvamusKOKKUVÕTE

See on tavaline jäätis. Ei midagi erilist. Lisaks on Lotte filmides rohkem jäätist, kui Lotte jäätisest on Lottet. Seega pakendil lubatu ei pea paika. See on tarbija petmine.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.