Laulu- ja tantsupeo jäätis

  • Tootja: Premia
  • Jäätise nimi: Laulu- ja tantsupeo jäätis, koorejäätis šokolaaditükkidega
  • Hind: 40.90kr
  • Maitse: 1
  • Pakend: 4
  • Kalorsus (100g): ei mäleta
  • Koorejäätis

 

Jäätis nagu jäätis ikka. Mina ei olnud lugenud ajalehest artiklikest Premia vägiteo kohta Laulu- ja tantsupeo jäätise väljaandmisel ja seega mõtlesin juba õhinaga, et tegu on sootuks uue jäätisega. Seda muidugi ei olnud. Nagu Eestis ikka: täpselt seesama tavaline valge jäätis šokolaaditükkidega, uus pakend ümber ja müüki. Noh irooniliselt võime ju ka meie nentida, et ega’s laulupidu samuti midagi erilist ei ole – iga kord üks ja seesama. Ikka kogunevad koorid üle Eesti kokku ja laulavad – tantsuinimesed tantsivad. Miks peaks siis laulupeo jäätis olema midagi erilist? Ei peagi.

Samas tekkis mulle ka hea idee, et võiks siis ju anda välja terve posu jäätiseid, mis pühendatud Eesti rahva uhkustele – pakend on eriline, aga sisu ikka üks ja seesama: näiteks Eurovisiooni jäätis, Erkki Noole jäätis, Kristjan Palusalu jäätis Georg Lurichi jäätis jaa nii edasi. Kindlasti võiks siit edasi minnes luua näteks Estonia teatri jäätise ja ka paljude tulevaste võitude ja pidude jäätised. Sisu võiks ju olla ikka üks ja seesama: jäätis. Ei mingit tootearendust ega seotust pakendiga. Ei mingitki õrna püüdlust viia kokku sisu ja kest.

 

Jäätisekunn  

 

Tegelikult minule see pakend meeldis, just samamoodi, kuidas mulle meeldisid ka sellesuvisesed tantsu- ja laulupidu. Tegemist oli meeliliigutavate sündmustega, mis sööbivad tuhandete ja tuhandete inimeste mällu ja mis loovad tõeliselt tormi meie südametes. Kahjuks vaibus täna peale Laulu- ja Tantsupeo jäätise söömist see torm minu südames üsna kiiresti. Sain aru, et Nõukogude Liit ei ole veel mitte kusagile kadunud ja formaalne ellusuhtumine töötab täies jõus edasi. Stagnatsioon on selle jäätise nimi, mitte Tantsu- ja Laulupeo jäätis.

Neile, kes veel ei tea, siis tegu oli sama jäätisega, mis Põhjatähe Plombiir Šokolaaditükkidega. Rohkem selgitusi pole vaja. Hea jäätis, suhteliselt vähe vahustatud, piisavalt vesine et mõjuda väheusutavana koorejäätisena. Me oleme seda juba saanud ja maitsenud.

 

jaatisekunni-arvamusKOKKUVÕTE

Kokkuvõttes – graafiline disainer (minu kummardus kaunile pakendile) on loonud uue jäätise. Tootearendust toimunud ei ole, ainult lastakse kõlava nime peal liugu. Tore, et Premia sponsoreeris Tantsu- ja Laulupidu ja kahju, et ta ikka veel nii leigelt suhtub asjadesse.

 

One reply on “Laulu- ja tantsupeo jäätis

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.