• Tootja: La Muu
 • Jäätise nimi: La Muu Vanilli jäätis
 • Hind: 5.90
 • Maitse: 5
 • Pakend: 6
 • Kalorsus (100g): 195kCal
 • Koorejäätis

 

La Muu on Eesti jäätiseturu eredaim tegija viimasel ajal. 2012 aasta lõpus alguse saanud jäätisebrändi saab osta Biomarketist, väga loodan, et see jäätis saadakse ka suurematesse poekettidesse sisse. Jäätisebränd meenutab prantsuse mekiga eesti uuskulinaarset rahvusromantikat ja jäätise ise on tehtud puhtaimast Eestimaisest toorainest. Väga paljulubav algus.
Ma olen pikka aega mõtelnud, et Eesti jäätiseturu ainsateks ehmatajateks saavadki olema piiritagused jäätised, mis oma eripäraste pakendite ja jäätise kontseptsioonidega vaid meie kadedaid pilke sisse imavad. Õnneks see päris nii ei läinud. Sepa mahetalu ja La Muu jäätised on teinud väga jõuliselt otsa lahti kodumaisele jäätise väiketootmisele. Võib olla on neid väiketootjaid veelgi, oskan nimetada vaid neid, mis minuni jõudnud on.

Pakendikujundus tundub väga sümpaatne koos vabajoone joonistuste ja südamlike tekstidega. Musta värvi on jäätisepakendites ka enne kasutatud, kuid mingil põhjusel ei ole ta ühelegi Eesti jäätisepakendile pidama jäänud. Samuti teeb südame soojaks jõuline ja äratuntav joon, millega jäätisepakendeid käsitletakse. Jäätisepakendi ovaalne, 400 ml vann on just paras suurus, et rammusat ökojäätist maitseda. Küllap on tegu ka maagilise 6€ piiriga, mille ümber kõik Eestis müüdavad kallima otsa jäätiseid püüavad positsioneeruda.

Vanilli jäätis torkab silma oma tekstuuriga. Pehmelt siidine koostis paljastab ilmselt kvaliteetsete masinate töö. Samuti ei ole jäätises kokku hoitud vanilli seemnetega. Mõned jäätiseretseptid käsivad need pisikesed mustad tükikesed koguni välja sõeluda. Siin on nad täies koosseisus olemas. Neid võiks nimetada isegi jäätise täidiseks. Siidise jäätise sees tundub hamba all midagi pisikest ja prõksuvat.
Tooraine on tuntavalt ehtne ja rammus. Samuti tundub mulle see jäätis ka üsna magus. Kohati tundus magusus matvat enda alla vanilli ja koore maitset, aga see on ilmselt minu isiklik kiiks. Teised, kes seda jäätist maitsesid, liigse magususe üle ei kaevanud.

 

Jäätisekunn
 

Jäätisekunn
 

Jäätisekunn

 

Pakendi all olevalt koostisosade sildilt saab lugeda, et jäätise kalorsus on suhteliselt väike koorejäätise kohta: 195 Kcal. Ma ei oska kommenteerida, et kuida saab puhastest ainetest tehtud jäätise kalorsus olla tehasjäätistest paarikümne kalori võrra väiksem, igatahes jäi see number mulle silma.

 

jaatisekunni-arvamusKOKKUVÕTE

Teretulemast La Muu. Esimene jäätis on maitstud ja soovitan soojalt!

 

3 replies on “LaMuu Vanilli jäätis

 • Merit

  Tahtsin juba ammu proovida, aga paaril korral oli see Ülemistest otsa saanud ja siis beebi nuttis ja ei lasnud pikalt poes vienitada. Täna käisin jälle linnas ja otsin omale kõik kolm: vanilli-, kohvi- ja mangojäätise.

  Ma pean kahjuks ütlema, et La Muu vanillijäätis liiga sügavat muljet ei jätnud. Oli täitsa hea, aga ma vist ootasin midagi väga väga eerilist… No igatahes hetkeseisuga tundub, et eelistaksin endiselt Regatti. Proovin õhtul veelkord. Äkki siis saab see jäätis punkte juurde. Küll maitses mulle väga La Muu kohvijäätis. Mõnusalt mõrkjas ja parajalt kohvine.

  Reply
 • Uku

  Siin on põhimõtteline vahe tooraines – üks on nn. roostevabas tsisternis kohale toimetatud toorained ja suur tehase moodi tootmine, teine on maakanade munad, lehma piim, ise jahvatatud vanilli koor jne. Aga nagu nad ka ise räägivad, et tootmine on alles alguses ja maitsed vaja parlanksi ajada.

  Aga lihtsal vanillijäätisel väga suurt “pauku” sees ei saagi olla vist 🙂

  Ma ostaks ise kah tihemini La Muu jäätist, aga seda on tõepoolest raske saada

  Reply
 • Aarne

  Pole need jäätised tõesti midagi ülierilist, aga peale mõningate LaMuu-de proovimist enam masstoodetud jäätist ei taha. Pakisuurus on ka paras, jabub nii endale kui kallimale või kellele iganes:)

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.