• Tootja: La Muu
  • Jäätise nimi: Pistaatsiajäätis
  • Hind: 8.30
  • Maitse: 6
  • Pakend: 6
  • Kalorsus (100g): 185kCal
  • Koorejäätis

La Muu on kuulus ökojäätiste poolest. Lahedad pakendid ja kodujäätise-laadne jäätisemass. Toorainet on puhtad ja eraldi valitud ning igat jäätist saadab omalaadne sellele-jäätisele-omane-lugu. Ka Pistaatsiajäätisel on oma lugu rääkida. See on loomulikult tooraine otsimisest ja leidmisest. Kompromissidest ja kompromissitusest. Väga paljud La Muu jäätised räägivad olulistest valikutest nii, nagu terve La Muu bränd on olemuselt uus nähtus Eesti jäätiseturul.

 

See tundub nii lihte olevat – teed jäätise ja paiskad müügile. Tegelikkuses on iga jäätise juures mingi lugu. Kasvõi see, kuidas maitse just selliseks kujunes või millised komponendid olid algselt plaanis ja mis lõpuks välja tuli. Paljude jäätiste maitse on kujunenud just tänu teile – head jäätisesõbrad. Oodatakse siiski suuremat turuosa, kõrgemaid müügitulemusi ja populaarsust. Pistaatsiajäätis on teistsuguse suhtumisega, andes kõikidele jäätisesõpradele teada, milline peaks üks pistaatsiajäätis olema.

 

Kui sulle pistaatsiamaitse ei istu, siis pole sellel jäätisel mingit väärtust. Nagu nimigi ütleb – Pistaatsiajäätis – on tegemist väga jõulise pistaatsiamaitsega. Pisut soolaka, tummise, selgelt äratuntava pistaatsiapähkli maitsega. Jäätise tekstuur on tänu pistaatsiapähkli jõulisele kohalolekule pisut pähklikreemine ja pehmem. Jäätise sees mingeid pistaatsiatükke ei leidu, küll aga jahvatatud pistaatsia osakesi. Näete pildil neid pisut tumedamaid täpikesi – need ongi pähklitükid.

Maitse peensustesse laskudes on tunda justkui idamaiste muinasjuttude hõngu. Peale igat suutäit jääb keelele peotäie pähklite söömisele omane järelmaitse.

 

lamuu-pistaatsiajaatis-vertikaal-jaatisekun

 

Nüüd on see koht, et rääkida Eesti kalleimast jäätisest. Ma pean skeptikuid kurvastama ja ütlema:

see ei ole Eesti kalleim jäätis!

 

Igal asjal on oma hind ja nii kvaliteetsel ja jõuliselt balansseeritud pistaatsiamaitsel on samuti oma hind. Sellise puhta ja kristallselge jäätise ilmumine Eesti jäätiselettidesse on omamoodi maamärk ka kõikidele teistele jäätisetootjatele. Ei mingit Euroopa keskmist maitset ega allahindlust tooraine suhtes.

Tõeliselt kirglike asjadega on siin elus ikka nii, et nad kas meeldivad või mitte. Seetõttu on La Muu Pistaatsiajäätise ümber ka omalaadne kass-ümber-kuuma-pudrukausi hoiak

 

MIDA VEEL RÄÄGITAKSE

 

jaatisekunni-arvamusKOKKUVÕTE

Soovitan! Puhas ja selge jäätis, jõuline pistaatsiamaitse balansseerituna ökoloogilise jäätisepõhjaga. Viis pluss!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.