• Tootja: La Muu
  • Jäätise nimi: Kamajäätis
  • Hind: 5.90
  • Maitse: 2
  • Pakend: 4
  • Kalorsus (100g): 165Cal
  • Koorejäätis

La Muu on Eesti jäätiste Jaan Tätte. Jaan Tätte omakorda pidada olema Eesti vanema publiku Miki Hiir. Seega on tegu igati turvalise jäätisetootja poolt loodud turvalise jäätisega. Kama ei ole levinud jäätisekomponent ja tänu tema omapärasele maitsele on jäätise tasakaalustamine paras pähkel. Mõned ütlevad, et kama on magustoit, teised jälle väidavad selle olema lihtsalt Eesti toit. Kama üks olulisi komponente on hernejahu, lisaks käib sinna hulka ka rukis, nisu ja oder.

 

lamuu-kamajaatis-jaatisekunn

 

Pean kohe ütlema, et kamajäätise söömiseks peaks maiasmokk olema kursis kama maitsega, muidu ei pruugi jäätis olla sugugi meeltmööda. La Muu jäätisemass on teadagi ehe ja meenutab kodujäätist, kuid minumeelest ei taha kama sinna hea põhja peale üldse sobituda.

Kamajäätise tasakaalustamise keerukus ongi omapärase kama ja magusa jäätisepõhja vahekorra leidmine. Mõned jäätisetootjad on ütelnud, et noorem seltskond tahab ikka magusamat jäätist, kui vanem elanikkond hindab vähem magusat. Kamajäätis tundub olema liiga magus. Kui kama süüakse hapukoore, keefiri või hapupiimaga, siis need kolm sobivad kama taltsutamiseks just oma vähese magususe tõttu. Jäätis tahab aga olla enamasti magus ja minu jaoks tekib siinkohal väike ebakõla. Nimelt ei ole tegu ei korraliku kama ega ka jäätisega, vaid millegi vahepealsega.

lamuu-kamajaatis-jaatisekunn-2

Mainin siinkohal igaks juhuks sekka, et selle postituse all olev kommentaarium on avatud kõikidele arvajatele ja olete oodatud oma sõna sekka ütlema.

Kamajäätises on minu jaoks ka meeldivaid kohti – struktuur. Jämeda kamajahu tükid sobivad imekenasti veekristallise jäätisepõhja peale. Olles jäätise sees pisut pehmemaks muutunud, mõjuvad nad hamba all väga huvitavatena. Lisaks on kamajäätis ka suhteliselt vähese energiasisalgusega – kõigest 165kCal / 100g kohta.

Ma olen endiselt La Muu suur fänn ja  omalt poolt pakun välja, et kamajäätisega ei peaks otsima magusa arvelt poliitilist korrektsust. Kama justkui ei ole see komponent, mida lisada maitsenüansi saamiseks mistahes magustoidule. Kama võiks ikka olla oma maitsega ja jäätis hapukam ja vähem magus.

Kama meeldib mulle samuti, teinekord on kohe kama isu. Kama omapära on maitse rustikaalsuses ja jämedakoelisuses. Suureteralise kamajahu ja keefiri kokkusegamisel tekib eriti vägev ja ürgselt jõuline kört, mille sobitamine tänapäevastesse toitudesse on kunsttükk.

 

 

jaatisekunni-arvamusKOKKUVÕTE

Tõsistel jäätisesõpradel lasub kohustus kamajäätis ära proovida. Minule ta eriti ei meeldinud, võib olla on tegu liiga kõrgete ootustega La Muu jäätistele.

3 replies on “La Muu Kamajäätis

  • netcat

    Selle aasta partii on vist natuke liiga magus tõesti, eelmisel aastalmtundus täpselt paras. Rõhutan, et kamajäätise kohta. Võrreldes tavalise jäätisega on ta siiski keskmisest vähem magus. Üldse kõik nende jäätised kipuvad võrreldes esmapartiidega magusamateks minema aja jooksul.

    Söön suhteliselt vähe kama ja selle jäätise näol olen leidnud sobiva viisi selle manustamiseks kuumal suvel. Minumeelest ei ole see mõeldud söömiseks paljalt, vaid sobib ideaalselt koos hapukate aia- või metsamarjadega. Paljalt on see lihtsalt liiga igav.

    Reply
  • Uku

    netcat – sul võib täitsa õigus olla. Ma peangi proovima seda jäätist koos hapude marjadega. Võib olla mõne aja pärast. Mul on tegelikult vahest kohe kamaisu. See on harilikult talviti. Proovingi talvel uuesti ja lisan hapusi marju

    Iris – tõesti maitsed on erinevad. Tänan, et ütlesid välja oma arvamuse, sest minu maitse on ikkagi minu maitse.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.