Kuidas kunagi

Eestlased on põhjamaine rahvas ja sellega seonduvalt ka tagasihoidlik ja alalhoidlik. Väita kellegile midagi absoluutset enda kohta, see on kahtlemata väga ohtlik samm. Kui ma selle küsitluse vastuste numberid vaatasin, siis meenus mulle nali, et kui Eesti tüdruku käest küsida, kas ta on rase, siis ka sellele võib ta vabalt vastata: kuidas kunagi.

Sealsamas olen ma rõõmsalt veendunud, et tõepoolest meie jäätiseostjad tarbivad erinevaid koguseid läbisegi. Just äsja käisin Laagri Maksimarketis ja koos minuga sügasid seal kukalt kaks vene noorsandi ning üks neist tõdes (küll pisut mhlakamalt ja vene keeli), et valik on suur aga võtta pole midagi. Miks küll selline nõutus?

Nimelt on jäätise valiku mustrid korduvad, kõikidel tootjatel on samasugused valikud. Erinevusi leiame ennekõike väikeste koguste ja suuremate koguste liikide vahel. Näiteks sama tootja raames on suuremate koguste sortiment teine kui väikeste jäätiste sortiment. No selge on ka see, et ega ikka ilma glasuurita pulgajäätise sisse naljalt moosi ei sega. Vähemalt ma arvan nii.

Seega: küsides jäätiseostjalt tema lemmik jäätisepakendi kohta, saame vastusest teada ka tema maitsekalduvused. Vähemalt mingil määral. Soovisin jõuda sinnani, et näiteks liitristes pakendites on pisut suurem valik jäätiseid saada kui pulgajäätiste seast.

Muidugi on süüdi ka suvi. Sest palavad ilmad ajavad jäätisefänne ostma pisikesi jäätisekoguseid lihtsalt magusaks jahutamiseks.

Järgmine kord olen targem ja siis saame teada ka 65 inimese eelisvaliku, kes vastas – kuidas kunagi.

NB! Kahjuks ei ole seda küsitlust enam alles 🙁

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.