Koogel-Moogel

  • Tootja: Premia
  • Jäätise nimi: Koogel-Moogel, muna-koorejäätis
  • Hind: ei mäleta
  • Maitse: 2
  • Pakend: 3
  • Kalorsus (100g): ei mäleta
  • Koorejäätis

 

Ma pean alustama oma juttu kohe sellest, et avanud Vau Koogel-Moogeli topsi vaatas mulle vastu keskelt nõgusaks vajunud jäätiseports, mis servadest kaunistatud jääkristallidega. Nagu härmatisevöö, mis ümbritseb jäätiseloiku. Miks tekib selline keskelt lohkus jäätis? Palun aidake mind, targemad inimesed. Vastake mulle! Seniks, kuni keegi ei vasta, siis vastan ma ise oma versiooniga: see tekib siis, kui jäätis vahepeal natuke ära sulab ja siis uuesti ära külmutatakse. See juhtub loomulikult poe kehvades tingimustes, kui tõstetakse kaubakaste ühest kohast teise või kui külmlett vahepeal üles ütleb.

Olgu – see oli lihtsalt üks ebamugav detail jäätise avamise juures. Jäätise maitset see eriti ei mõjutanud. Vähemasti mulle tundub nii.

Jäätise maitsel iseenesest ei olnud viga. See on üks neid jäätiseid, mille söömisel tulevad meelde nõukogude ajad ning toonased jäätised. Struktuurilt habras ja mõnus, kuid siiski mitte tänapäevaselt rammus jäätis, annab sulamisel täpselt jäätiseliku loigu anuma põhja. Kuigi on pakendil kirjas, et tegu on koorejäätisega, siiski mina tehnoloogiavõhikuna arvaksin, et tegemist on piimajäätisega. Seda ei maksa võtta etteheitena.

 

Jäätisekunn  
Jäätisekunn  

 

Mis aga minupoolse etteheitena peaks mõjuma on jäätise keemiline kõrvalmaitse. Ma usun et tegemist on koogel-moogeli maitse lisandiga, mis lubab kusagilt kaugelt aimata, et tõepoolest, ma meenutan seda hõrkku munamaiust, kuid reaalsuses on asi koogel moogelist väga kaugel. Seda enam, et ilmselt toosamune maitselisand jätab jäätise söömisel ja ka peale seda, suhu tugeva kõrvalmaitse. Ma mõistan, et ega siis jäätise sisse ei olegi võimalik panna koogel-moogelit, aga nii värvus, kui ka essentsimaitse tunduvad selle jäätise puhul selge liialdusena. Värvuse osas võib muidugi vaielda sest mis häda saaks olla tibukollasel värvil? Ei mingit viga. Jõuame värvimaitsete maailma ja minu üle kümneaastase kujundajatöö kogemus ütleb, et värvimaitse on kliendi pärusmaa. Enamasti.

 

jaatisekunni-arvamusKOKKUVÕTE

Toon välja kahe komponendi koosmõju ja need on erkkollane värv ning keemiline kõrvalmaitse. Inimese aju keevitab kaks säärast komponenti kokku üheks tervikuks ning kooslusena jääb mulle mulje, et see sama kollane värvaine maitsebki sedasi. Proovida ju võib, äkki mõnele meeldib.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.