Kingis XTRA Mint

  • Tootja: Ingman
  • Jäätise nimi: Piparmündi-koorejäätis, šokolaadimaitselise glasuuri ja šokolaadimaitselise täidisega
  • Hind: 12kr
  • Maitse: 4
  • Pakend: 5
  • Kalorsus (100g): 225kCal
  • Koorejäätis

 

Piparmündi jäätis on mulle alati tundunud kuidagi võõras, kuigi ma olen selle kohta palju häid sõnu kuulnud. Kiidetakse just shokolaadi tükkidega mündi jäätist. Aga mulle ei ole ta kunagi tundunud piisavalt ahvatlev, et seda osta. Tänasel palaval päeval valisin siiski just Kingise piparmündi jäätise- hing ihkab jahedust ja värskust.

Pakend on Kingis sarja kujunduses ja väga roheline. Roheline on hea ja silmatorkav ja annab just selle jaheda ja värske tunde. Inglise keeles sobiks seda kirjeldama sõna “cool”. Kingis on jäätiseletis kaugelt äratuntav, kuna nad on lihtsad ja konkreetsed.

Jäätis oli kaetud Kingise sarjale juba omase shokolaadiglasuuriga, mis oli hea ja tugev ja natuke pähklivõi maitsega. Mulle need glasuurid meeldivad. Kuigi täna oli  probleem, kuna glasuur pragunes, nii et pidin suur glasuuri tükke püüdma ja osad jäidki püüdmatuks ja lõpetasid mu kleidil. Need mis siiski suuga kinnipüütud sain, olid väga maitsvad.

 

Jäätisekunn  

 

Piparmündi jäätis oli maitsepoolest tagasihoidlik. Maitse oli tuntav, aga see ei jätnud suhu sellist värsket tunnet, nagu ma oleks oodanud. Jäätise õrnroheline värv (mis muuseas nägi päris naturaalne välja) lasi alguses aimata, et jäätise mõju on suurem ja peale jäätise söömist on tunne nagu oleks tarbinud piparmündi nätsu. Seda tunnet ei olnud aga üldse. See tagasihoidlik kogus mündi maitset tuleks ehk kasuks siis, kui tegemist suure topsi jäätisega ja kus teravam maitse muutuks segavaks, aga sellise väikese jäätise puhul oleks oodanud rohkemat. Jäätise konsistents oli siiski hea ja koorene.

Jäätisepulga ümber oli samuti Kingise sarjale äratuntav pähklimaitseline shokolaaditäidis, mis oli jällegi hea ja oma tavalise kvaliteediga.

 

jaatisekunni-arvamusKOKKUVÕTE

Ma arvan, et sellele jäätisele saigi kõige rohkem saatuslikuks see, et shokolaadi glasuur ja täidis tapsid täiesti piparmündi maitse, sest ma pidin ikka väga pingutama, et seda koos täidisega tunda. Ausalt öeldes ootasin sellelt jäätiselt rohkemat, sest Kingis sarja jäätised on tavapäraselt väga oskuslikult kokku pandud.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.