Kingis XTRA banaani-iirise jäätis

 • Tootja: Ingman
 • Jäätise nimi: Banaani jäätis iirise täidisega
 • Hind: 12.00kr
 • Maitse: 3
 • Pakend: 5
 • Kalorsus (100g): ei mäleta
 • Koorejäätis

 

Juba pakendist on arusaada, et tegemist ei ole kodumaise jäätisega  – Ingmani puhul ju tegemist Soome kontserniga. Pakend on välismaise hõnguga, nagu ka nimi. Aga see ei tähenda, et see oleks halb. Pakend on retrolikult kuninglik- ma küll ei suutnud täpselt tuvastada, mida tähendab sõna Kingis, aga eks ta kuidagi sinna kuningliku kanti ikka läheb. Selle tõestuseks ka krooni element nimes.Pakendit oli kerge avada ja selle käigus ei läinud katki jäätise glasuur. Mõnede pulgajäätistega on nii, et pärast pakendi avamist ei ole jäätisest suurt midagi järel. Võibolla on tegemist minu nõrkade avamisoskustega, kuid enamasti saan hakkama isegi Kalevi kommide avamisega.

 

Jäätisekunn  

 

Iirisemaitseline glasuur on mõnus tugev ja ei pragune kildudeks, kui oled ampsu ära võtnud. Samuti ei jäta ta suhu ebameeldivat rasvast kihti nagu mõned glasuurid. Mis mulle kõigi Kingis jäätiste puhul meeldib on pulgaküljes olev täidis. Ka seekord ei pidanud pettuma. Väga hea iirise sarnane nätske mass oli magus ja maitsev ja teda oli palju. Pulga küljest tuli ta lahti kenasti ja ei pidanud riskima pindudega keeles.

Jäätis ise, mis oli banaanimaitseline, nii hea ei olnud. Esimene ebameeldiv üllatus olid jääkristallid jäätises. See rikub päris palju, sest jäätis saab vesise maitse. Eriti ebameeldiv on vesine maitse siis, kui jäätis peaks tegelikult olema ju koorejäätis. Jällegi võib tegemist olla muidugi edasimüüja kehvast jäätisekäsitlemisest, aga kui maitse on rikutud, siis ei ole kasu ka sellest, et tead kelle süü see on. Banaanimaitse on sarnane ka kõigile teistele magusatele banaanimaitselistele toodetele (kommid, limonaad jne). Ei ole nagu päris, aga samas kui on öeldud, et on banaanimaitse, siis oma varasemale maitsemeele kogemusele toetudes midagi sellist ootadki.

 

jaatisekunni-arvamusKOKKUVÕTE

Olen märganud, et Ingmani jäätiste puhul ongi enamasti täidis see, mis võlub. Glasuuride ja täidistega on kõik väga hästi, neid on parajas koguses ja nad on väga maitsvad. Erand ei ole ka Kingis banaani-iirise jäätis. Nii, et kui ma valin selle jäätise, teen seda ennekõike täidise kvaliteedi pärast, mitte jäätise.

 

One reply on “Kingis XTRA banaani-iirise jäätis

 • uku

  “enamasti saan hakkama isegi Kalevi kommide avamisega” Täitsa tegija 🙂 nõustun täiesti, et kui Kalevi kommi lahti saad, siis ei ole sinu puhul kahtlust, et oleksid kuidagi käpard ja ei suudaks jäätisepaberit avada.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.