Karamellimaitseline koorejäätis Rimilt

 • Tootja: teadmata. Tellija: Rimi
 • Jäätise nimi: Karamellimaitseline koorejäätis
 • Hind: 27.40kr
 • Maitse: 4
 • Pakend: 4
 • Kalorsus (100g): ei mäleta
 • Koorejäätis

 

Pakend

Kaunis. Mugav. Stiilne. Paadikujuline vann, mis küll pisut kummaliselt avaneb, aga kasutamisel on väga käepärane ning moodne. Midagi sarnast meenub mulle oleva ka Ingmanil ja mul siiralt hea meel, et Eesti jäätisetootjad lähevad uute pakendiliinide teed. Kujundusega on edasi antud apetiitne karamellijäätis ning miski selles tervikus ei vihja sellele, et sisu võiks olla pisut odavam, kui pakend.

Jäätis

Mõned lusikatäied maitses ka Mairi, nii et ma palun teda samuti omad sõnad kommentaaridesse panna, et midagi tasakaalustaks minu skeptilist suhtumist tollesse isuäratava välimusega magustoitu.

Mul ei ole midagi selle vastu, kui jäätise värv ei ole neoonpalletilt, vaid liivakarva ja murtud toonis sieena. Mis saakski mul olla liivakarva jäätise vastu, kui vaid tema maitse oleks täiuslik ning balansseeritud – mitte midagi. Ometigi tekkisid minus karamellimaitselise koorejäätise söömisega emotsionaalse jahenemise märgid: see mida ma sõin oli kuidagi lahjavõitu ja pisut maitsetu. Ma ei saaks väita, et tegemist oli lahja või maitsetu jäätisega vaid mingi kombinatsiooniga mõlema omadussõna osakestest. Natuke maitsetu ja natuke lahja. Lahja puhul tuleb taas tõdeda seda, et Eesti jäätistele omaselt, on koorejäätis vahest lahjavõitu ja ei anna üldsegi edasi pakendil ilutsevat sõna “koorejäätis”. Mis seal ikka – ma ei pruugi lihtsalt aru saada terminist koorejäätis, võib olla ta ongi lahja, aga miks siis on olemas piimajäätis?

 

Jäätisekunn  

 

Karamellimaitse koha peal jäi midagi puudu. Esimene tunne, kui lusikatäis on suhu rännanud, on hea ja õige. Niipea, kui jäätis sulab suus, tekib tunne, et ma ei saanud sellest suutäiesti kõike kätte, võtaks õige järgmise, võib olla siis laheneb. Ei lahene ka siis. Et olla veendunud oma sõnade selguses – pean õigeks märkida, et jäätise struktuur iseenesest oli hea ja maitse poolest oli tegemist ikkagi pakendil märgitud jäätisega. See, mis puudu jäi, ei anna ennast minu sõnadele nii kergelt kätte ja ma lasen tal minna. Rääkigu siis punktid. Võib olla on tähtis ka asjaolu, et 1L pakendis müüdav jäätis sobibki rohkem magustoidu komponendiks. See on vaid oletus. Vaadates fakte, on hind kõnekalt väike 27.40! Seega peaks ma olema õnnelik, et sain nii odava raha eest nii hea jäätise. Ma ei ole õnnelik, ma tahan head jäätist.

 

jaatisekunni-arvamusKOKKUVÕTE

Kokkuvõttes kena pakend ja hea konsistentsiga jäätisest jäi midagi puudu. Mis see on, mis puudu jäi –  ei tea.

 

2 replies on “Karamellimaitseline koorejäätis Rimilt

 • Uku

  Tekib tunne, nagu Rimi oleks maailma kõige usaldusväärseim toiduainetetootja. Kui Rimi midagi teeb, siis seda tuleks uskuda kinnisilmi. Õnneks on Eestis ainult kaks jäätisetootjat. 🙂
  Rimile soovitan aga julgesti pakendi peale kirjutada, kelle käest jäätis on tellitud, kuna Rimi ei ole eriti usaldusväärne jäätisetootja. Vähemalt praegu veel mitte.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.