Kaks head jäätist

Kahe jäätisepakendi sarnasus ajendas mindki uurima, et mis on nende jäätiste tegelik erinevus ja sarnasus. Loomulikult on konflikt mitte jäätises endas, vaid jäätisepakendi kujunduses. Nende kahe jäätise sarnasus on tekitanud segadust eriti tänu sellele, et viimati valiti Eesti Parimaks Toiduaineks just Premia Eriti Rammus 15% koorejäätis.

Et asi oleks selgem, võtsin mõlemad jäätised ette, pildistasin ja maitsesin. Ma olen nõus sellega, et jäätisepaberi kujundust konkurendi pealt maha teha ei ole ilus. Saan aru, et Premia süüdistab Balbiinot rohkem toote kopeerimises.
 
Tarbija24 artikkel
 
Esmapilgul tunduvad jäätised sarnased, lähemal vaatlusel on vahe selgelt aru saada. Minumeelest on Premia “Eriti Rammus 15%” koorejäätis ka pisut lühem kui Balbiino Vanilli-Koorejäätis. Palju hullemaks läheb siis, kui jäätised pakendist välja võtta. Kaks koonusjäätist täpselt samasuguses vahvlis. Vaadake ise:

 

Jäätisekunn  
Jäätisekunn  
Jäätisekunn  
Jäätisekunn  
Jäätisekunn  
Jäätisekunn  
Jäätisekunn  

 

Pean tunnistama pattu, et kui ma olin mõlemad jäätised ära pildistanud, siis hiljem ei õnnestunud mul üldse kindlaks teha, kumb on kumb. Vaadake neid pilte, kus jäätised ei ole pakenditel ja arvake ära! See on võimatu! Mõlemad jäätised on täpselt samasuguses vahvlis, valged koorejäätised. Mõni jäätisetootja võiks ju luua oma vahvliliini ja pressida vahvlite peale oma märgi! Sedasi oleks vahet tegemine juba tunduvalt kergem.

Pimetest on mul veel tegemata aga üldiselt saab maitsest aru küll. Premia Eriti Rammusa koorejäätise seest tunnen ära suhkrukristallid, mis jäätise eriti mõnusaks teevad. Samuti on Premia Eriti Rammusa Koorejäätise struktuur pisut tugevam ja Premiale omaselt karmim. Balbiino jäätis on alati pisut rohkem vahustatud struktuuriga ja puuduvad suhkrukristallid. Maitse poolest meeldib mulle selgelt Premia “Eriti Rammus 15%” koorejäätis. Balbiino Vanilli-Koorejäätis ei ole sugugi halb aga ta on pigem lihtsalt hea tuutujäätis kui et mingi eriline tuutujäätis.

 

Ma saan aru küll, et kõik tootjad tahavad olla erilised ja kõik tahavad kõikidele meeldida – selleks on olemas üks väga hea retsept: tehke omapäraseid ja häid tooteid, siis ei saa keegi teid kopeerida ja ei teki tüütuid tülisi.

 

Õnneks on Eesti jäätiselettidesse hakanud tekkima vägagi omalaadseid jäätiseid, nimetame siin Balbiino Raks sarja ja Premia huvitavad uued jäätised, sealhulgas Kondentspiima-koorejäätis mooniseemnetega. Pakenditega tuli originaalselt lettidesse Ingman – Maius sarjaga. Saab küll teha eristuvaid pakendeid ja eristuvaid jäätiseid. Eristuvus annab silmatorkavuse ja meeldejäämise. Meeldejäämine tagab tootele oma kindla sihtgrupi. Mälupilti, mis tarbijate peades seisab, nimetatakse brändiks. Korraliku brändi tekkimiseks omakorda on vaja eristuvust. Selle ümber keerleb kogu maailma turundustemaatika – kõik tahavad eristuda ja meelde jääda. Maailmas on olemas ka väga tugev nobrand liikumine, aga selliseid tooteid müüvad ju Keskturu sopased riideputkad. Neid tootjaid keegi ei tea, ei tunne.

 

jaatisekunni-arvamusKOKKUVÕTE

Venemaal on selline ütlus: “to li sam varaval, to u nejo varavali” ja see iseloomustab üsna hästi praegust tüli. Selline ütlus kehtib siis, kui näiteks keegi Vasja oli käinud turul ja temalt varastati seal puhvaika ära. Hiljem räägitakse külapeal, et sellel Vasjal oli mingi probleem seal turul, et ei mäleta, kas ta ise varastas kellegilt või varastati tema puhvaika ära. Jäätisetootjad peaksid oma tähelepanu fokusseerima ikka headele jäätistele ja mitte tegelema pisitüliga, mida ajalehed hiljem isuga kajastavad.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.