• Tootja: Ingman
 • Jäätise nimi: Vanilli-koorejäätis, maasikadžemmiga, shokolaadimaitselise glasuuriga
 • Hind: 18.90kr
 • Maitse: 4
 • Pakend: 2
 • Kalorsus (100g): 225kCal
 • Koorejäätis

 

Ma alustan sedakorda pakendist. Ma lakkusin nimelt peale jäätise söömist jäätisega kokku saanud paberiservagi puhtaks. Selles lauses on kaks poolust: hea ning halb. Halb on see, et kuidas üldse paber niimoodi jäätisega kokku saab, et ma seda limpsida saaks ja hea on loomulikult see, et ma üldse paberiga sinnamaale läksin hea jäätis ju.

Pakend

Kilega kaetud meeletu glasuurikuhil näitab juba külmletis seda, et tegemist on millega väga suurega. Kui oled jäätise omastanud ning asud seda sööma, siis ilmneb, et suurt kuhilat on plastikaadi seest üsna raske kätte saada. Lisaks on plastikots veel rohmakalt kokku keevitatud. Kui Eesti kohta võib ütelda, et tegemist on postsovjeetliku riigiga ning siin on säärased asjad veel võimalikud, siis mis vabandus võiks olla Ingmani tehasel? Miks niisugune pakend? Jämedalt kokku keevitatud plastikaat, mis on lisaks koledale välimusele ka raskesti avatav. Siinkohal sügav kummardus Eesti jäätisetootjatele, kellede jäätistes selliseid pakendiviperusi ette ei ole tulnud. Lisaks kummalisele kiletusviisile on pakendid külmletis tavaliselt ka omajagu kortsus ning mõlkis. Veel: kui kilega said ühele poole, siis paberi eemaldamisega on tarvis samuti hirmsat vaeva näha, et jäätis ikkagi ühes tükis kätte saada. Jäätisepakend näeb peale avamist välja nagu oleks tegu pommiplahvatusega – kärisenud paberiribad ning identifitseerimatud pakendiosised.

 

Jäätisekunn  

 

Jäätis

Väga maitsev kooslus. Täidist täpselt parsjagu ning jäätise konsistents on mõnusalt koorene ning tihke. Ma tooksin narratiivina sarnase olukorra, kus meeletu näljaga minnakse hamburgerisse ja õgitakse ära Big Mack. Mis siis et pärast peab minema dushi alla ennast loputama, aga kõht saab korralikult täis. Nii on ka Jättise puhul, suur kuhil, mille isukalt alla kugistad, maitsev glasuur ning sisutäide ja jäätis ise. Gurmaanijäätis see ei ole.

 

jaatisekunni-arvamusKOKKUVÕTE

Kuna jäätist on 220 ml ja hind on 18.90 – siis ma ei oskagi seisukohta võtta, millega tegu. Mõistan täiesti, et ülelahe on säärast jäätist tehtud üsna kaua enne kapitalismi jõudmist Eesti aladele, see kahjuks ei vabanda nadi pakendilahendust. Ebamugava pakendiga hea jäätis

 

2 replies on “Jättis vanilja

 • Mar

  Just, just!
  Eks see pakend olegi üksi mitte parimatest, kuid harjutamine teeb meistriks. Avastasin, et kui kile ettevaatlikult eemaldada rebides seda mööda tinutatud joont ja paber graatsilise liigutusega maha koorida, siis jääb jäätisele ilus vorm ja seda on lausa ahvatlev kaua keelega siluda. Kõik muidugi oleneb, mis olekus on jäätis ise. Kui see pole piisavalt külmunud, siis tulemuseks on ikka põssa effekt, sest mida kiiremini kõik suhu pista ja alla neelata, seda kiiremini õndsus-piin lõpeb. Siin juures pean ma märkima ka seda, et see sula ja libeduse effekt annab vägagi ütleme nii … teemasse mitte puutuvaid mõtteid ja sensatsioone. Tean, see kõlab rikutult, kuid nii see on. See on kohting jäätisega, täiesti omapärane ja unustamatu. Vähesed pääsevad selle küüsist, minuteada ainult …
  Oot… !!! Ma küll ei tea kedagi!! ;)P

  Reply
 • Uku

  🙂 Jah, ma tean – enne selle jäätise korrektset söömist tuleb harjutada seda, et suu võimalikult lahti käiks – AAAA sobib harjutuseks väga hästi. Kile… ja keevitusjoon – seda pean proovima. Ega Sa pintsette ei kasutanud või skalpelli sealjuures?
  Mulle meeldib selle jäätise juures, et ta on järjekindlalt täpselt selline, nagu on. Et ei muudeta seda toodet, ega tehta ümber.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.