Jättis iirisejäätis

  • Tootja: Ingman
  • Jäätise nimi: Iirisemaitseline koorejäätis, iirise kastmega, iirisemaitselise glasuuriga kaetud vahvliga.
  • Hind: 6.39
  • Maitse: 5
  • Pakend: 3
  • Kalorsus (100g): 225kCal
  • Koorejäätis

 

Täpselt see jäätis, mis pakendil lubatud – iirist oli tunda igas ampsus.
Pakend ise paljutõotav ei olnud. Suurele glasuuriga kaetud jäätisetornile oli pähe surutud kilekott, mida oli väga ebameeldiv eemaldada, tahaks jäätist hoida ikka ühestükis kuni söömiseni. Kui sellega oled ühelepoolse saanud, siis on järgmine takistus tuutu ümber olev paber. Selle eemaldamine küll keeruline ei ole, aga kahju on jäätisest, mis sinna külge jääb. Kohe nii kahju, et tuli see ära limpsida. Pakendi kujundus ise on äärmiselt agressiivne ja annab edasi küll seda, et ees on ootamas suur kogus väga tähelepanuväärset jäätist. Ma arvan, et kui ma olin jäätise söömise lõpetanud, siis kiirgas mu peast samasuguseid valgustatuse kiiri (kujuta ette Ameerika Vabadussammast), nagu pakendil.

 

Jäätisekunn  

 

Esimene amps iirisemaitselist glasuuri ja jäätist oli kohe väga hea-IIIIRISkomm! Glasuur oli väga hea maitsega. Seda oli küll väga õhuke kiht, mis oli ka päris palju pragunenud (kilekoti eemaldusest), aga see ei vähendanud ta maitset. Ja tänu maitsele olin valmis ka andestama välimuse puudujäägid. Sisemine ilu ikkagi loeb.
Jäätis ise oli imeliselt õhuline, pehme, koorene ja loomulikult iirisemaitsega. Milline konsistents! Kui sama omadust ei oleks kõigil jäätistel võiks öelda, et see lihtsalt sulas suus! Tõeliselt õnnestunud jäätis. Sama võib öelda ka täidise kohta, mida oli väga palju – kohati jäi tunne, et jäätist ei olegi. Iirisekreem, mida jätkus kuni lõpuni,  oli pehme ja veniv ja jällegi meeletult maitsev.

Kogu see õnnestunud sisu oli sama hästi õnnestunud vahvli sees. Krõbe ja seest kaetud iiriseglasuuriga oli ta maius omaette. Kui vahel võib jäätisevahvlite puhul täheldada seda, et vahvlil nagu maitset ei olegi, siis sellepuhul oli maitse täitsa olemas. Siiski tuleb heade asjadega olla ettevaatlik-liiga palju neid korraga ahmitsedes võib lämbuda. Seda lõiku siin kirjutades, tunnen veel ühe vahvlitükki kuskil oma kurgus.

 

jaatisekunni-arvamusKOKKUVÕTE

Kokkuvõttes võin öelda, et väga hea tuutujäätis. Kõike on palju ja kõik on väga hea, võibolla isegi liiga, sest peale jäätise söömist saab kõht hirmus täis. Ingman ikka teab, kuidas jäätise sisse täidiseid panna.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.