• Tootja: Ingman
  • Jäätise nimi: Maius kommidega, Maius vanilli, Maius karamelli, Maius õuna-kaneeli
  • Hind: vabandan
  • Maitse: 4
  • Pakend: 5
  • Kalorsus (100g): 230kCal
  • Koorejäätis

 

Seekord võtame ette neli jäätist korraga. Need on lihtsad jäätised, impulssjäätised. Ingmani enda sõnul tahavad nad teha selle jäätiseperekonna ainult Eesti turu jaoks. Minumeelest on nad selle ülesandega imehästi toime tulnud. Ave Nahkuri illustratsioonidega pakendid mõjuvad jäätiseletis värskelt ja eriliselt. Omapärane ja kodune käekiri paistab teiste jäätiste seast kaugele silma. Minu kaabukergitus Ingmanile selle eest.

Jäätised ise on päris head. Loomulikult ootan mina Jäätisekunnina alati rohkem eripära ka jäätiste koosluse osas. Kommidega Maius on päris suur samm sinnapoole, teised jäätised jäävad rohkem tavapäraste jäätiste sekka. Taaskord tuleb selgelt välja asjaolu, et jäätiselettides müüakse rohkem pakendit, kui jäätist ennast. Taaskord kinnitan, et kindlasti on jäätise koosluse osas suur sõna ütelda Eesti peamisel tarbijaskonnal. Sellisest väikesest impulssjäätisest ei oota keegi midagi enamat, kui lihtsalt väikest magusat suvist suutäit. Võhikuna mõtlen ma nii, et väike impulssjäätis oleks just see, millega katsetada.

Üks väike asi nende pakenditega siiski on: neil on raske vahet teha. Erinevat värvi pakendid on siiski üsna sarnased. Praegu käib Ingmani Maiustel kampaania, kus jäätise peale kleebitud kampaaniariba kipub vahel kinni katma ka jäätise nime.

Vaatame Ingmani Maiused siis ükshaaval üle:

Maius Karamelli koorejäätis.
Parasjagu magus ja pähklitükid mõnusad. Koorene, isegi naguke karamelline. Karamelli on üsna vähe, võib olla ongi hea ja vähem magus.

Õuna – Kaneeli.
Mõnus kypsetatud õuna lõhn ja maitse. Parasjagu täidist. Samuti ei ole liiga magus. Vaid parasjagu. Jäätised on üsna vahustatud. Õigemini – Ingmanile omaselt – üsna vahulised.

Jäätisekunn  
Jäätisekunn  
Jäätisekunn  
Jäätisekunn  
Jäätisekunn  

Vanilli.
Kõige vähem magus. Tugevalt kooremaitsene. See on hea, et ei ole väga magus, aga see maitse on kuidagi… ma ei tea, kas piimapulbrine või mingi muu kõrvalmaitsega. Tundub, et sellele jäätisepõhjale sobivad täidised paremini.

Kommidega.
Jäätisepõhi on sama, mis vanillijäätisel. Kommid annavad hea tasakaalu poolmagusale koorejäätisele oma mõnusa struktuuri ja magususega. Minule meeldib kommidega Ingmani Maius kõige rohkem. Siin on mängulisust ja hästi klapitatud kooslust. Jäätis on ju ometigi mänguline magustoit.

jaatisekunni-arvamusKOKKUVÕTE

Ingmani Maius on laheda ja mängulise pakendiga lihtne vahvlitopsijäätis. Parasjagu magus suutäis. Ingmani Maiuse pakend on erilisem kui jäätis ise. Soovitan kõigile palaval suveilmal proovida.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.