Ingman-Tofuline Gold jäätis

Tootja: Ingman

Vanilli jäätis piimavaba glasuuriga 110 ml/67 g
Hind: 13.90

Maitse 5 Pakend 5 Hind 4

Käisime Ukuga Kaubamajas ja otsisime põnevaid elamusi jäätiseletist. Kui esimese hooga tundus, et peale tuntud ja nähtud jäätiste ei ole seal midagi, siis äkki jäi meile silma terve sari Ingmani tofujäätiseid.

photoPakend on kena ja tagasihoidlik. Kujunduses on kasutatud tagasihoidlikuid vihjeid Jaapanile, kuid õnneks on siiski rõhutatud sõna Tofu. Iseenesest on tore, et Ingman ei pingutanud üle ja sai aru, et ega ta oma Soome taustaga läbinisti jaapani tofujäätist ära ikka ei tee ja ei ole mõtet ka pakendiga seda üritada.

See jäätis on läbinisti taimne-ehk siis laktoosivaba, kolesteroolivaba ja piima(koore)vaba. Sellise teadmisega on kohe põnev hakata jäätist sööma, sest jäätis ju PEAB sisaldama koort. Kuidas nad saavad küll teisiti? Aga saavad. Jäätist kattis paks ja mõnus shokolaadiglasuur, mis sulas suus ja maitses nagu shokolaad ikka. Selle vahega, et see ei sisaldanud piima. Glasuur püsis kenasti ümber jäätise ja ei lagunenud. Samuti ei kleepunud ta suulakke. Ühesõnaga-eeskujulik!

Jäätis ise oli samuti maitsev. Ei olnud küll koorest maitset (salamisi ma ikka ootasin seda), aga tegelikult ei tundnud sellest ka puudust. Samas ei olnud ka tugevalt äratuntavat tofumaitset. Jäätis oli pisut kollaka värvusega, mida ma seostasin vaniljega. Vaniljemaitse oli tuntav ja imelikul kombel ka ninaga aimatav. See oli minu jaoks uus kogemus, kuna enamasti jäätised ei lõhna. Või lõhnavad? Vat seal tekkiski küsimus, kuna tavaliselt ma sellele tähelepanu ei ole pööranud, aga see jäätis lõhnas kenasti.

Jäätise konsistents oli pisut teistsugune, kui koorejäätisel. See oli kuidagi koorene ja meenutas mulle sulades pisut pudingit. Aga see oli tegelikult väga meeldiv, võrreldes selle vahuga, mis tekib teistest jäätistest.

Lõppkokkuvõttes nimetan ma selle “jäätise” ülimalt meeldivaks külmaks ja tervislikuks maiuseks. Ja ma ütlen ausalt, et peale seda kui olen mitu päeva mõelnud ainult sellest, et mis asi sisaldab kolesterooli ja mis mitte, oli väga rõõmustav tunda, et ma ei peagi lõplikult jäätistest loobuma! Sellegipoolest usun, et patustan varsti ka mõne koorejäätisega. Olen tagasi teiega. Ukule suured tänud, et ta vahepeal kogu jäätisemaitsmise “koorma” enda õlule võttis.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.