Creamy küpsisemaitseline koorejäätis

  • Tootja: Ingman
  • Jäätise nimi: Madala laktoosisisaldusega küpsisemaitseline koorejäätis
  • Hind: 58.90kr
  • Maitse: 5
  • Pakend: 6
  • Kalorsus (100g): ei mäleta
  • Koorejäätis

 

Juba pakendi avamise hetkest peale oli kõik väga perfektne. Kõik, mis lubatud, oli olemas ning kvaliteetsel kujul. Iseäranis lopsakaks tegid jäätiseelamuse täidised. Neid oli kaks.

Pakend

Kui rääkida põhjamaisest kultuurist jäätisepakendite osas, siis Creamy Kinuski& Vohvelirouhe oli seda täiel mastil. Pakend ise oli mugav ja seda oli hea kätte võtta, sest midagi ei lagunenud kusagilt ära ja pakendit oli võimalik ilma dušiall käimata avada. (südikalt väljendudes: ilma näppe lakkumata). Pakendi kujunduskeel ning sisu olid täies kooskõlas ja kui ei oleks ma soovinud ära süüa kõike 0.9 liitrit kohe, siis oleksin saanud pakendi taas kenasti sulgeda ja pärast edasi süüa.

Jäätis

Kreemine oli see jäätis tõepoolest. Ma nimetasin alguses kahte täidist: tegelikkuses oli üks nendest täidistest hoopis glasuur, aga kuna seda jätkus kuni jäätise põhjani välja, siis tundus ta ikkagi täidisena. Glasuur oli ilmselt iiris või midagi väga sellelaadset. Ta haakus nii jäätise maitse, kui ka konsistentsiga kokku. Jäätise keskosas muudus jäätisesegu koostis natuke kõvemaks ning seal oli ohtrasti keeksipurukesi. Millegipärast on just seesamune keeksipuru see, mida ma olen hakanud viimasel ajal jäätiste seest otsima ja ootama. Kas oli selleks põhjuseks Häagen Daz või lihtsalt igatsus saada midagi erilist, ma ei tea – aga keeksipuru annab jäätisemassile mingi salapärase ning enneolematult rikkalikut magusroa mõõtme.

 

Jäätisekunn  

 

Nüüd tuleb lõik, mida naisterahvastel palun mitte lugeda.

Pakendilt seletusi nõutades hakkas silma E de paljusus ning müügiargumendina tunduv sõnapaar: vähese laktoosisisaldusega jäätis. Teate: mind ei huvita need E d mitteüks raas. Kes loeb kokku kõik pakendis olevad E d ning hindab toiduainet selle järgi on selgelt kirjatekstisõltlane. Me ei tea kunagi, mida üks või teine E tähendab ning peale selle ei ole meil aimugi, mida need lehmad on karjamaal ringi kolistades sisse ajanud. Vähene laktoosisisaldus võigu minupoolest kas olla või mitte olla – see kehtib ainult nende suhtes, kellel laktoositundlikus olemas on. Meie ajastu on toiduainetööstuses vägevate keemiliste manipulatsioonide ajastu ning millegi äravõtmine on minu jaoks sama kahtlane kui mõne E lisamine. See kõik on mingi keemiline värk, mida toitudega tänapäeval tehakse, kõik hoiakud on inimese peas, mitte maitsva jäätise sees. Üks kunagine ameerika saadik Eestis ütles sellise lause, et Tallinnast Tartusse sõitmine on kahjulikum kui geneetiliselt muundatud maisi söömine. Terve ja õnnelik inimene ei ela mitte E si lugedes vaid õigest ja vabast mõtlemisest. Aitab sellest hoiakujutust!

 

jaatisekunni-arvamusKOKKUVÕTE

Võttes kokku 0.9 liitrit naudingut, tuleb tunnistada, et Soome jäätisetootmise kultuur on selle toote osas täies mahus rakendunud ning üks noorkapitalistlikus Eesti Vabariigis elav jäätisemaitsja tunneb selle jalamaid ära.

Aitähh

 

3 replies on “Creamy küpsisemaitseline koorejäätis

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.