Ingman Creamy Caribbean cocktail

  • Tootja: Ingman
  • Jäätise nimi: Madala laktoosisisaldusega rummi-rosina koorejäätis, rummi ja shokolaadimatselise kastmega 10% ning shokolaadimiatseliste helvestega 1%
  • Hind: 4.99
  • Maitse: 5
  • Pakend: 2
  • Kalorsus (100g): 240kCal
  • Koorejäätis

 

Kariibi kokteil ei ütle mulle tegelikult midagi. Samuti ei ole Ingman eriti esile tõstnud oma Creamy nimelist sarja ega selgitanud, millega tegu. Küll aga kannab just neid kahte nime üks väga hea jäätis: Creamy Caribbean coctail ehk rummirosinajäätis šokolaadiga.

Pakendi puhul eriti millestki rääkida ei ole. Tavaline, kirju-mirju, arusaamatute piltide ja juttudega. Mis siis, et ma Soome keelt oskan, siiski ei tee minu ostuotsus mitte “Jäätelömestarin makuja maailmalta” vaid see, et Ingmani jäätiste seas on üks huvitav jäätis, mis veel proovimata. Pakendi detailide üleküllus ja loetamatus Eesti kliendi jaoks on lihtsalt harjumuspärane tapeet, millest tuleb “läbi hammustada”. Ma tahaksin selle jäätise puhul viidata millegile, mis oleks äratuntav element pakendil, et selle järgi soovitada seda jäätist ka selle jutu lugejatele, aga mainida pole nagu midagi. Jätke nimi meelde: Caribbean coctail. Just see kirjapilt jah, mitte nii, nagu Ingmani kodulehel kirjas.

Maitse on võrratu. Koogine, rikas, meeletult rammus. Ruumist, rosinatest ja šokolaadikastmest küllastunud jäätises on maitse suudetud balansseerida ülima täpsusega. Bravo! Esimest korda arvan ennast ära tundvat ka rummi maitset rummirosina jäätises. Šokolaadiruuukesed jäätise peal ja šokolaaditäidis jäätise sees sulavad ilma ühegi vastuväiteta suus ära ja segunevad koos muu jumalikuga üheks tervikuks. Jäätise struktuur on Ingmanile omaselt väga vahustatud ja kohev, sulamisel tekib midagi valgelt ja vedelat. See on hea!

 

Jäätisekunn  
Jäätisekunn  
Jäätisekunn  
Jäätisekunn  
Jäätisekunn  
Jäätisekunn  
Jäätisekunn  
Jäätisekunn  

 

Kas ma mainisin, et see jäätis on ka madala laktoosisisaldusega? Jah, sedasi pakendi peal väidetakse. Jäätist süües tuli mulle korraks pähe mõte, et äkki ei olegi tegu koorejäätise vaid taimse rasva baasi valmistatud piimatootega. Pakendit lugedes selgub, et taimne rasv on koostises täiesti olemas. Ehk on tegu vähesest laktoosisisaldusest tingitud kõrvalnähuga. Alati, kui midagi ära võtad, jääb sellest ka jälg.

 

jaatisekunni-arvamusKOKKUVÕTE

Kohustuslik jäätis, soovitan seda kindlasti! Rikkalik ja balansseeritud maitse, mis on surutud mittemidagiütlevasse pakendisse. Tasub mainida, et jäätis on tõsiselt magus.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.